На турнірі залишилися лише дві представниці України.

У перший змагальний день на Australian Open-2022 відбулися матчі всіх п'яти українських тенісисток. За їхніми підсумками визначилися учасниці другого кола від України.

Відкривали програму для України на Australian Open три тенісистки: Еліна Світоліна та Марта Костюк здобули перші перемоги на турнірі, у той час, як Даяна Ястремська з нього вилетіла.

Australian Open-2022: ще дві українські тенісистки вилетіли з турніру у першому раунді Читайте також: Australian Open-2022: дві українські тенісистки пройшли перший раунд змагань, одна - вилетіла

Ще два матчі за участі українок - Ангеліни Калініни та Лесі Цуренко - відбулися ближче до закінчення першого змагального дня. Але за їхніми підсумками кількість представниць України не збільшилася.

Як зіграли українські тенісистки на старті Australian Open? Ангеліна Калініна

Суперницею української тенісистки на старті Australian Open була американка Джесіка Пегула - №21 посіву турніру. Для тенісисток це була перша особиста зустріч у кар'єрі.

Матч Калініної та Пегулі проходив за драматичної розв'язки. У першому сеті перемогу здобула українська тенісистка: Калініна, програючи 2:4, змогла забрати наступні чотири гейми поспіль і вийти вперед.

У другому ж сеті переможницю визначив тай-брейк. Ані Калініна, ані Пегула не віддали одна одній жодного гейму на власній подачі. Проте на тай-брейку американська тенісистка дотисла суперницю і перевела гру у вирішальну третю партію.

Третій сет міг закінчитися достроково для Калініної: за рахунку 1:1 вона програла гейм на власній подачі. Але у восьмому геймі зробила брейк та зрівняла рахунок.

Проте дотиснути суперницю Калініній все ж не вдалося - матч, який тривав 2:53 години закінчився перемогою Пегули з рахунком 7:5.

Ангеліна Калініна (Україна) - Джесіка Пегула (США, 21) 1:2 (6:4, 6:7, 5:7)

Читайте також: Падіння Костюк і Ястремської, новий рекорд Калініної. Рейтинги WTA та ATP перед Australian Open Леся Цуренко

Цуренко, яка пройшла три раунди кваліфікації на Australian Open, мала зустрітитися з першою ракеткою світу - Ешлі Барті.

Для Цуренко та Барті це була четверта особиста зустріч (перевага у австралійки 2:1). І друга поспіль для української тенісистки проти Барті саме на Australian Open: у 2020 році українка програла австралійці у трьох сетах.

Проте матч між Цуренко та Барті на Australian Open-2022 проходив за зовсім іншого сценарію. Перший ж сет закінчився перемогою австралійської тенісистки з рахунком 6:0 з невикористаним брейкпоїнтом Цуренко за рахунку 0:2.

Сценарій зустрічі не змінився і в другій партії. Барті була близькою, щоб не віддати жодного гейму Цуренко, але українка все ж "розмочила" рахунок у шостому геймі. Проте у наступному ж австралійка здобула перемогу.

Ешлі Барті (Австралія, 1) - Леся Цуренко (Україна) 2:0 (6:0, 6:1)

Що відомо Для Калініної це був дебют в основній сітці Australian Open. Її найкращий результат на Грендслемах - виліт у другому колі (US Open-2018 та 2021, а також Ролан Гаррос-2021). Для Лесі Цуренко це була 11-а участь в основній сітці на Australian Open. Її найкращий результат - вихід у третє коло у 2013 році. Що далі Середа, 19 січня. Матч Еліни Світоліної проти француженки Гармоні Тан. Середа, 19 січня. Матч Марти Костюк проти іспанки Сари Соррібес-Тормо.

Джерело