Боротьбу за право отримати українське громадянство Максим планує продовжити в суді

Боровся за Україну – тепер бореться за громадянство. Євромайданівець та волонтер Максим Гошовський з Дніпра, попри закон, який спрощує таким людям отримання громадянства нашої країни, змушений виїхати за кордон, щоби уникнути депортації до Росії. Там на нього вже чекає ФСБ і далі відома дорога. Чоловік переїхав до Дніпра ще 15 років тому, брав активну участь у Революції Гідності, допомагав військовим на сході. Однак отримати український паспорт не зміг, бо для цього треба було виїжджати до Росії, де потрапив би до рук режиму Путіна. Журналістка "5 каналу" намагалася розібратися в ситуації, довго чекала офіційних коментарів від Державної міграційної служби, але так і не дочекалася. Ми готові надати їм можливість прокоментувати цей матеріал.

Максим Гошовський показує свій закордонний паспорт громадянина Росії, зроблений кілька років тому в Харкові в російському консульстві. Фото він зробив у вишиванці.

Волонтера-майданівця висилають у Росію: чому ДМСУ відмовила йому в українському громадянстві – сюжет (Відео)

"Я спеціально одягнув вишиванку, щоб ще раз потролити і показати, що я українець", – каже волонтер, учасник Революції Гідності Максим Гошовський.

Із Сибіру до рідні у Дніпро Максим переїхав ще юнаком, 15 останніх років тут і мешкав. Революція Гідності і вторгнення російський військ змусили визначитися зі власною ідентифікацію та громадянством, зізнається Максим. Він відстоював країну на Майдані, поряд з іншими ризикував життям – показує записані ним кадри під час розстрілів.

"22 січня я виніс тіло Нігояна із медпункту, 20 лютого виніс близько 13 тіл, поранених на Інститутській", – додав Максим Гошовський.

Коли ж почалася війна на сході, почав допомагати українській армії.

"Після 2014 року, коли в нас почалася війна з Росією, я зрозумів, що я не хочу, щоб мене щось пов'язувало зі стороною агресора", – зауважив він.

Учасниця Революції Гідності Марина Давидова наголосила: "Він справді дуже багато робив, і він був не то що знаковою, а видимою персоною. Він ніколи не приховував своєї позиції. Він цей прапор на собі тягав з написом "Дніпропетровськ" і знаєте, це такий був маячок – наші".

Жив тут за російським паспортом. Отримував тимчасові посвідки громадянина України. Та російського громадянства вчасно не позбувся. Бо процедура потребувала повернення в країну-агресорку, де йому загрожувала небезпека. А тепер через нове законодавство, яке б мало полегшити отримання українського паспорта, мусить покинути країну. Бо, відповідно до нього, позбутися російського посвідчення особи мав раніше.

"У мене є довідка, виписана 29 грудня 2021 року. Дали мені її 13 числа, 13 січня зі словами, що у мене є 10 днів на виїзд з країни і через те, що 14 грудня 2021 року вступили нові правки в законодавство, через цей документ я вже не зможу подати на громадянство України, я більше не зможу стати громадянином України", – наголосив Максим Гошовський.

Боротьбу за право отримати українське громадянство Максим планує продовжити в суді. Нині збирає необхідні матеріали.

"В будь-якому випадку Максим може оскаржити рішення міграційної служби в судовому порядку і для періоду оскарження міграційна служба дає додатковий строк перебування такої особи на території України", – акцентувала увагу правозахисниця групи "СІЧ" Ксенія Онищенко.

На яких саме підставах волонтеру-майданівцю вручили такі документи, і чому він позбувся права стати громадянином України, в Державній міграційній службі не пояснили і жодної відповіді до виходу матеріалу в етер не надали. Тим часом Максим намагається довести, що не лише платив в Україні податки, а й допомагав захищати її суверенітет.

"Через перехідне становище по цьому новому закону, який з'явився, у мене є можливість залишити в себе громадянство України, поновити його, якщо я зможу довести, що я робив для України цінне і захищав честь і гідність", – підсумував Максим Гошовський.

Наталя Світлова, Олександр Пронський Дніпро. "5 канал"

Джерело