Як повідомляє Центр інформації УПЦ святкове богослужіння очолив Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Перед початком літургії Блаженніший освятив мозаїки, якими відтепер прикрашені стіни склепу, де спочивають мощі святого Іони.

Робота над мозаїками для склепу преподобного Іони тривала не один місяць. Створили їх майстри із мінського Свято-Єлисаветинського монастиря.

У столиці віруючі УПЦ відзначили 120-річчя преставлення преподобного Іони Київського

За богослужінням архієреї, духовенство та віруючі помолилися за лікарів, одужання хворих та припинення епідемії.

Предстоятель УПЦ прочитав молитву святому засновнику монастиря - преподобному Іоні.

Також Митрополит Онуфрій привітав архієпископа Іону з днем ​​тезоіменитства та на честь 50-річчя нагородив його орденом УПЦ святого рівноапостольного князя Володимира І ступеня.

Під час святкових богослужінь для поклоніння віруючих відкрили раку з мощами преподобного.

*** Преподобний Іона Київський народився у 1802 році на Полтавщині. Свого часу він 8 років ніс послух у преподобного Серафима Саровського. Згодом з благословення преподобного Серафима перейшов до Брянської Білобережної пустині.

Ієромонах Іона вирізнявся своєю духовною досвідченістю і благочестивим життям, і багато киян шукали нагоди отримати його пораду і настанову, бути його духовними чадами. 1 березня 1861 року у Видубицькому урочищі старець Іона мав видіння Божої Матері у стовпі вогню, Яка повеліла йому заснувати на цьому місці монастир. На снігу залишилися сліди Пречистої. Пізніше тут було встановлено хрест.

9 березня 1862 року Пресвята Богородиця знову з’явилася подвижникові, і знову в саду. Через два роки тут освятили домову церкву на честь Святої Трійці, і преподобний Іона отримав наказ жити при ній.

Наприкінці ХІХ століття кількість братії Свято-Троїцького Іонинського монастиря перевищувала 450 чоловік, а число паломників щороку сягало 100 тисяч. Найбільше славилася обитель саме своїм настоятелем - старцем Іоною. У народі монастир так і називали - Іонинським, або «монастирем отця Іони».

Старець відійшов у вічність у ніч з 8 на 9 січня (за старим стилем) 1902 року. Був похований в усипальниці під Свято-Троїцьким храмом. Коли в радянські роки обитель стояла закритою і храму загрожувала перебудова, мощі святого Іони перенесли на міське Звіринецьке кладовище, розташоване неподалік.

Після відродження монастиря на початку 1990-х років мощі старця знову повернули до храмової усипальниці. Їх переклали у мармурову раку, а стару домовину преподобного з добре збереженим поховальним чернечим одягом встановили окремо у тому ж храмі.

Прославлення старця в лику місцевошановних святих відбулося в 1995 році, загальноцерковне - у листопаді 1999-го.

Джерело