Neptune Strike ’22: НАТО проведе військові навчання у Середземному морі на тлі подій між Україною та РФ

Про це повідомляє американське видання Military.

Військові навчання стартують з 24 січня. До них будуть залучені авіаносець USS Harry S. Truman та союзники НАТО. Однак у повідомленні не додали, які саме країни візьмуть участь у скоординованих морських маневрах, тренуваннях із протичовнової війни та ударів з далекої відстані. Речник Пентагону Джона Кірбі розповів, що операція має продемонструвати “єдиний, спроможний і сильний” Північноатлантичний Альянс. 

  • Нагадаємо, що в офісі міністерства закордонних справ Великої Британії 22 січня заявили, що має інформацію про те, що російський уряд планує “встановити проросійського лідера в Києві”. Схожі дані мають також у Сполучених Штатах Америки.
  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про спільні військові навчання з Російською Федерацією. Заходи на лютий заплановані для протистояння Польщі, Україні та країнам Прибалтики.
  • Також Іспанія скерувала військові кораблі для приєднання до військово-морських сил НАТО в Середземному та Чорному морі на тлі зростання напруги через нарощування військ РФ на кордоні з Україною.
  • Попри те, що США та Європа продовжують вести перемовини з Росією, Захід не може розглядати вимоги Москви щодо гарантій безпеки, поки РФ збирає війська біля українського кордону та планує військові навчання у Білорусі. Тому колишні високопосадовці переконані, що Північноатлантичний альянс навпаки повинен зміцнити свою оборону.

Джерело