Черкасець Владлен Августинович створює речі в мистецькому стилі стімпанк. Основою його робіт є вживані запчастини та деталі раритетних механізмів.

Майстер розповів Суспільному, що захопився цим мистецтвом два роки тому. За цей час задекорував не лише стіни власної оселі.

Владлен Августинович виготовив світильник з пащі ведмедя і робот-годинник.

Ексклюзивно з раритетів та запчастин: черкасець виготовляє речі в стилі стімпанк

"Тут є і годинники, і справжні авіаційні прилади, є деталі з радянської "Ракети", яка курсувала Дніпром, від калькулятора деталі", – розповів чоловік .

Такі механічні вироби є в кожній кімнаті будинку Августиновичів. А почалося все з розробки інтер’єру для синового кафе, зауважив пан Владлен. Потім захоплення переросло у справу життя.

"Усі вироби можна розібрати на малесенькі запчастини. В основному це різьба. Зварюю дуже мало", – додав він .

У своїй роботі використовує метал, скло і шкіру. Їх шукає на "блошиних" ринках. За його словами, деяким із механізмів понад пів століття. Використовує й ті, що давно вийшли з ладу.

"Якщо придивитися до кожної роботи, можна побачити деталі знайомі з дитинства. Наприклад, від фотозбільшувача деталі, реле пральної машини. Я скуповую те, що можна відновити, і даю цьому нове життя", – розповів майстер.

Владленова дружина Ірина показала металеву "парочку", яка, на її думку, уособлює їхню родину. Вони теж дивляться в одному напрямку і намагаються в усьому підтримувати одне одного.

"Це щось таке юне, щось із середини. Хоч робота проста, її зробив Владлен швидко, але мене вона надихає. Коли ми сваримося, я йому кажу: якщо розійдемося, заберу її собі", – зазначила жінка .

Пані Ірина додала: щоб чоловіку в майстерні працювалося комфортно, ідеї втілювалися, а кожна деталь знаходила своє місце, варто дотримуватися кількох правил.

"Я готую каву за власним рецептом, додаю все "на око", але йому подобається. Потім даю йому простір і не турбую побутовими проблемами", – розповіла жінка.

Кожен виріб майстра зі стімпанку рухається, світиться або виконує якусь іншу функцію. Для цього достатньо їх під’єднати то електрики, покрутити або натиснути на якийсь із важелів.

Втім, у майстерні, за словами чоловіка, ще є багато непотребу, який з часом "оживе" в одному з мистецьких об’єктів.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також Музикант із Черкащини майструє електрогітари Кожну свою роботу називає живою: черкащанка виготовляє вироби із паперової лози Подружжя на Черкащині виготовляє новорічні пряничні будиночки

Джерело