Директор Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк в інтерв’ю «Главкому» назвав головну причину нинішнього спалаху інфекції у західноукраїнських областях, розповів про симптоми, складність протікання хвороби цієї зими і назвав штам вірусу, який циркулює в регіоні. 

Зокрема, головний лікар каже, що зара пацієнти значно легше переносять хворобу, ніж раніше, коли циркулював інший штам, передає Галицький кореспондент.

“Завантаженість у лікарні на 50%. У нас розгорнуто 200 ліжок, зараз маємо 112 хворих на Covid-19. В основному ураженими є верхні дихальні шляхи, спостерігається першіння в горлі, температура висока тримається один чи два дні у тих, які не мають супутніх захворювань, легеневих патологій. Значна менша кількість важких хворих,” – зауважив медик.

Тарас Масляк: Невакцинованим я би не давав державне лікування

Окрім того, медик додав, що у вакцинованих людей значно легший перебіг захворювання.

“80% з тих, хто перебуває у стаціонарі – невакциновані. Решта або один раз, або двічі вакциновані. У них значно легший перебіг хвороби. Зараз я не висловлююся «за» чи «проти» вакцинації. Просто кажу так, як є”, – пояснив Тарас Масляк.

Також медик прокоментував ситуацію про те, що є чимало випадків, коли люди з Covid-19, які мають до того ж супутні хвороби, змушені за власні кошти купувати собі ліки, оскільки держава не всім забезпечує.

«Я перепрошую. Моя думка така: невакцинованим я б не давав державне лікування… Якщо розбиратися, чому в тому чи іншому випадку люди не отримали лікування, то на те є свої причини. Десь не вчасно хворим видали ліки, таке теж може бути», – резюмував лікар.

Нагадаємо, головний санлікар Прикарпаття поснив, чому стався спалах COVID-19

Тарас Масляк: Невакцинованим я би не давав державне лікування

Джерело