Північноатлантичний альянс передав РФ окрему відповідь з приводу її вимог про гарантії безпеки та готовий дослухатись до занепокоєнь з боку Росії. При цьому НАТО запропонувало російській стороні встановити пряму лінію зв’язку.

Про це під час екстреної пресконференції 26 січня заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

За його словами, у відповіді йдеться про три сфери, в яких НАТО сподівається досягнути прогресу:

відносини між РФ і США; безпека у Європі та, зокрема, довкола України; заходи зі зменшення ризиків.

При цьому в межах останнього пункту фактично пропонується переукласти угоди з контролю за зброєю — зокрема ядерною та біологічною.

Читайте також: Загроза військового вторгнення Росії в Україну. Оновлення

Окрім того, НАТО пропонує Росії встановити пряму лінію зв'язку задля продовження діалогу, включно із Радою "Росія-НАТО", розповів посадовець. Також Столтенберг заявив, що НАТО пропонує Росії відновити роботу представництв.

"НАТО — це оборонний альянс, і ми не прагнемо конфронтації. Але не поступимося принципами, на яких базується безпека Європи", — підкреслив він.

Водночас генсек додав, що очікує на будь-які дії з боку РФ.

"Ми готуємося до найгіршого", — зазначив Столтенберг.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що двері НАТО залишаться відчиненими для України попри вимоги Росії.

Що відомо 17 грудня Міністерство закордонних справ Росії запропонувало США проєкти договору про гарантії безпеки та угоди щодо забезпечення безпеки РФ та країн-членів НАТО, що передбачає заборону на включення до складу альянсу країн колишнього СРСР (а отже і України). США й НАТО тоді ж заявили, що отримали пропозиції Росії, але обговорювати питання європейської безпеки без участі союзників у Європі не будуть. А МЗС України наголосило, що лише країна і НАТО вирішують, як розвиватимуться їхні відносини, зокрема що стосується розширення Альянсу. 12 січня у Брюсселі відбулися переговори Росії та НАТО, присвячені європейській безпеці. Фомін за підсумками засідання заявив, що російсько-натівські відносини "перебувають на критично низькому рівні" на тлі "повної деградації архітектури безпеки в Європі". В ОБСЄ вважають, що ризик початку війни в Європі нині значно вищий, ніж будь-коли за останні 30 років.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

Стан здоров’я і довідка про несудимість. Як в Україні розгортаються сили територіальної оборони

На розміщення сил територіальної оборони необхідно 2,7 млрд гривень — Резніков

Рада звернулася по допомогу ООН та урядів іноземних держав через агресію Росії

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело