Схожа процедура була й на літніх Іграх у Токіо.

Під час церемонії нагородження призерів Олімпійських ігор спортсменам дозволятимуть знімати маски. Про це повідомляє пресслужба Міжнародного олімпійського комітету.

Протокол церемонії вручення медалей адаптовано таким чином, щоб "атлети змогли поділитись своїми емоціями зі світом під час здобуття унікального досвіду в кар'єрі". Також це зроблено для того, аби представники ЗМІ могли закарбувати ці пам'ятні моменти.

Олімпіада-2022: у Пекіні послабили карантинні вимоги для спортсменів під час нагородження Яка процедура носіння маски під час нагородження?

Процедура нагородження тепер має таку послідовність:

Спортсмен повинен носити маску, поки не вийде на п'єдестал. Перебуваючи за подіумом для нагородження, спортсмену подають візуальний знак про зняття маски. Спортсменам, які стоять без масок, вручають медаль і подарунки. Після завершення церемонії нагородження спортсменам подають візуальний знак, аби вони знову вдягнули маску. Це відбувається перед тим, як зробити групову фотографію на подіумі.

Після церемонії спортсмени можуть знімати маски, щоб зробити індивідуальні або командні фотографії, зберігаючи соціальну дистанцію від ЗМІ, інших медалістів і учасників Олімпіади.

До слова, на Олімпійських іграх у Токіо була схожа процедура. Однак спортсменам давали тільки 30 секунд задля того, аби зробити фото. Саме ж нагородження відбувалось у масках.

Яка ситуація з коронавірусом у Пекіні?

За інформацією Reuters, станом на середу, 26 січня, у Пекіні зафіксували 14 нових випадків захворювання на коронавірус. У середньому за тиждень виявляють по 9 кейсів. Аби стримувати розповсюдження хвороби в кількох містах запроваджено локдауни - люди не можуть вийти з будинків, заборонено рух приватного транспорту вулицями. Нові спалахи COVID-19 здебільшого пов'язані зі штамами "Дельта" та "Омікрон".

Також організаційний комітет Олімпійських ігор щодня оновлює інформацію щодо випадків захворювання на коронавірус серед тих, хто прибув до Пекіна й буде залучений до проведення змагань. Зокрема, у вівторок, 25 січня, було повідомлено про перший випадок COVID-19 в учасника Олімпіади, який мешкав у олімпійському селищі.

Станом на середу, 26 січня, до Китаю прибула 351 особа, включаючи 14 спортсменів, офіційних осіб команд, а також 337 посередників, що планують брати участь у заходах Олімпіади. Саме серед останніх було виявлено 15 позитивних тестів на COVID-19.

Водночас у "баблі" вже провели 49 141 ПЛР-тест - 396 спортсменам, офіційним особам команд, а також 48 745 посередникам. Серед посередників було зафіксовано 8 позитивних тестів.

Із 23 січня загалом було виявлено 57 випадків захворювання на коронавірус серед тих, хто приїздив до Пекіна саме на Олімпіаду.

Читайте також: Збірна Норвегії не може вилетіти на Олімпіаду-2022 і ризикує втратити кількох лижниць Що відомо Олімпійські ігри проходитимуть у Пекіні з 4 до 20 лютого. Усі учасники змагань перебуватимуть у "баблі", тобто в повній ізоляції від навколишнього середовища. Україну на змагання представлятимуть 45 спортсменів. Це найбільша кількість атлетів за всю історію виступів української збірної на зимових Олімпіадах. За сім зимових Олімпійських ігор Україна здобула 8 медалей - з них 3 золоті (по одній в фігурному катанні, біатлоні та фристайлі). На Олімпіаді-2018 Україна виграла одну нагороду - "золото" в лижній акробатиці здобув Олександр Абраменко. Пряма трансляція Олімпіади-2022 в Україна буде показана на сайті Суспільне Спорт та телеканалі UA: Перший.

Джерело