Австралійські науковці виявили в космосі незвичний об’єкт, який кожні 18 хвилин протягом 60 секунд випромінює радіоенергію.

Про це пише BBC.

Дивний об’єкт вперше помітив студент Кертінського університету Тайрон О’Доерті за допомогою телескопу та іншої техніки власного виробництва. Хлопець працював у команді астрофізика Наташі Херлі-Вокер з Кертінського університету Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень.

"Для астронома це моторошно": австралійські науковці виявили дивний об’єкт у космосі, що "пульсує" кожні 18 хвилин

"[Випромінювання] з’являлося і зникало протягом кількох годин наших спостережень", — розповідає Херлі-Вокер.

Як зазначається, о’єкти, що періодично випромінюють енергію в космосі фіксують досить часто. Проте це "пульсування" було надто дивним: воно триває протягом 60 секунд кожні 18 хвилин.

"Це було абсолютно несподівано. Для астронома це трохи моторошно, бо до цього не було знайдено жодного об’єкта в космосі, який би так поводився", — каже Херлі-Вокер.

Після тривалих досліджень і перевірок науковцям вдалося встановити, що об’єкт, який випромінює таке дивне стабільне "пульсування" перебуває на відстані приблизно 4000 світлових років від Землі. Він, за словами вчених, неймовірно яскравий і має надзвичайно сильне магнітне поле.

Астрофізики попередньо припускають, що це може бути нейтронна зірка або "білий карлик" — залишки зірки, що вже згоріла. Водночас жодна з гіпотез наразі не підтверджена.

Нагадаємо, в лабораторії реактивного руху NASA працюють над підготовкою місії на Венеру, де космічним апаратом доведеться "виживати" в умовах екстремальних температур і атмосферного тиску планети.

Читайте також:

Що станеться з тілом людини після смерті в космосі: відповідь вчених 

Буде катастрофа: вчені розповіли, чи може Земля припинити обертання

Екологи показали, як дихає Земля в різні пори року (відео)

Телескоп NASA зафіксував “танець” чорної діри у сузір’ї Рака: фото

Джерело