Мазурашу також зауважив, що гучні публічні вимоги Зеленського до союзників мають на меті показати українцям, що нібито в НАТО Україну не чекають

Володимир Зеленський не підтримував вступ України в НАТО, коли був кандидатом у президенти. Але оскільки зобов'язання щодо вступу України до ЄС та НАТО були внесені у Конституцію, Зеленський мусить удавати, що він це підтримує. Про це сказав народний депутат із фракції "Слуга народу" Георгій Мазурашу в ефірі підсанкційного проросійського телеканалу UkrLive.

Мазурашу також зауважив, що гучні публічні вимоги Зеленського до союзників мають на меті показати українцям, що нібито в НАТО Україну не чекають. Таким чином готується суспільна думка для повернення позаблокового статусу, вважає нардеп із монобільшості.

"Хотів сказати з приводу НАТО. Не секрет, що Володимир Зеленський, коли був кандидатом у президенти, не йшов на цю посаду з прапором, що ми йдемо до вступу в НАТО. Це всі знають", – сказав Мазурашу.

"Чому у нього змінилася позиція? Тому що він став президентом України, а в Конституцію вписали, у попередньому скликанні 2019 року внесли зміни, і з нейтрального помінявся курс на НАТО. Він мусить як президент і гарант Конституції, яка чинна, говорити про НАТО", – додав депутат.

"Тепер, коли в суспільстві збільшився відсоток (без Криму і частини Донбасу) за соцопитуванням тих наших громадян, які ніби підтримують вступ до НАТО, президент, на моє відчуття, загострив це питання, тобто почав говорити ледь не ультимативно: "Ну що, берете нас в НАТО чи не берете, для того, щоб показати суспільству, що насправді НАТО нас не чекає. Щоб утворювати підгрунтя для зворотніх змін", – вважає Мазурашу.

"Зміни до Конституції 2019 року були внесені без відповідного мандату від народу. Я вже не раз казав, що в попередньому скликанні не було триста плюс депутатів, які прийшли в парламент з програмними пунктами, що вони мають намір внести зміни до Конституції і поміняти статус з нейтрального на вступ до НАТО", – сказав Мазурашу.
"Але ми не можемо зараз, у нас напевно немає можливості в парламенті внести зворотні зміни, хоча особисто я за нейтральний статус, і я готовий був проголосувати за такі зміни в Конституції. Вважаю, що нам найкраще бути нейтральною країною і зберігати позаблоковість. І референдум ми на даному етапі не можемо проводити, тому що в нас немає Криму і частини Донбасу", – додав представник "Слуг народу".

Як повідомляв 5.UA, Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не планує перекидати військові сили в Україну. 

Нагадаємо, розслідувачам з Conflict Intelligence Team (CIT) вдалося отримати перше підтверджене відео перекидання російських десантників до кордону з Україною.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив за підсумками засідання Радбезу, що ситуація в Україні – повністю контрольована. 

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив про те, що нинішня ситуація на нашому кордоні з Росією принципово не відрізняється від тої, що склалася навесні минулого року.

Джерело