Активістки Femen 27 січня провели акцію біля будівлі Офісу Президента України. Вони вимагали від президента Зеленського скасувати наказ про військовий облік для жінок.

Про це Суспільному повідомили у пресслужбі організації.

"Жінки та дівчата мають брати участь у військових конфліктах виключно на добровільних засадах. Влада не має морального права змушувати жінок до участі у війнах. Жінки досі не мають рівних прав із чоловіками, і тому на них не можуть накладатися рівні обов'язки" — сказано у зверненні активісток.

Активістки Femen вимагали від Зеленського скасувати наказ про військовий облік жінок Читайте також: Що таке гендерна дискримінація і куди на неї скаржитися. Розповідає Мін'юст

Активістки вимагають від військового керівництва країни скасувати наказ про обов’язковий військовий облік та мобілізацію жінок.

Що відомо 17 грудня набув чинності наказ Міністерства оборони, згідно з яким жінки низки професій повинні будуть стати на військовий облік. Загалом у наказі представлені спеціальності від сфери громадського харчування до видавництва та поліграфії. У переліку є такі професії, як програмісти, лікарі, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, співробітники ресторанів і готелів тощо. Граничний вік перебування в запасі та у військовому резерві — 60 років. 21 січня Міністерство оборони розробило нову редакцію наказу про військовий облік для жінок. У новій редакції визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття та отримання яких передбачає постановку на військовий облік, які споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. У попередньому документі йшлося про 35 фахових напрямків, що об‘єднували понад 200 спеціальностей. У 2020 році Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш назвав гендерну нерівність однією з найбільших проблем в світі. Україна підписала Стамбульську конвенцію, яка забороняє домашнє насильство та насильство щодо жінок, ще у 2011 році. Проте Верховна рада досі не ратифікувала її. У травні 2021 року Верховна комісарка ООН Мішель Бачелет заявила, що пенсійні виплати для жінок в Україні в середньому на 30% нижче, ніж пенсійні виплати для чоловіків

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

"Це стосується не лише жінок". Експерти розповіли про домашнє насильство в Україні

"Гендерна сліпота". Які існують міфи про пансексуальність

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Джерело