Чому у квартирі холодно і що робити?

Майже кожен стикався з такою проблемою, що холодно у квартирі і ставив питання – чому. Адже централізована опалювальна система має забезпечувати тепло, комфортну температуру усередині приміщень. Але бувають періоди, коли міські ЖКГ не справляються зі своїми обов’язками чи просто ще не почали обігрівати будинки. У тому чи іншому випадку вам доведеться самому утеплювати квартиру, а ми розповімо як саме. Якщо хочете вирішити таку проблему раз і назавжди – сайт Alter Air та його фахівці поділилися найефективнішими способами у цій статті.

Часті причини, чому у квартирі холодно

Холодно в квартирі: причини та способи вирішення проблеми

Якщо у ваших сусідів все нормально з теплом у будинках, то шукайте проблему/причину у себе в квартирі. Ось найбільш популярні варіанти проблем:

  • Майже завжди значно холодніше у кутовій квартирі. Суміжна стіна із сусідами буквально не замерзає, а отже, холод не проникатиме в будинок.
  • Висока вологість повітря. При підвищених показниках вологості температура може залишатися на тому ж рівні, але відчуватися вона буде набагато гостріше, неприємніше і холодніше.
  • Рами вікон і вхідних дверей, що погано закриваються. Непомітна щілина у віконній конструкції стане провідником холоду та морозу, а нетеплоізольовані двері стануть джерелом протягу, вітру.
  • Ще однією причиною, чому в квартирі холодно, можуть бути погані труби, батареї, які легко втрачають тепло, не доносячи його до приміщення.

Яка має бути температура у квартирі?

Поняття холодно вдома для всіх різне, комусь цілком нормально перебувати, жити і відпочивати при температурі +20, а для деяких це дуже неприємно, вони кутаються у пледи, у них мерзнуть ноги та руки. Тому для початку давайте вирішимо, коли справді холодно в кімнаті. При температурі нижче +15 холод відчуватимуть – всі, а значить, середнім показником можна сміливо відзначити +17, нижче цієї позначки не повинно бути. Інакше люди, що проживають в даному будинку, можуть захворіти, переохолодитися. Тому згідно з нормативами, які встановлені законодавством – у квартирах температура повітря має бути не нижчою за +18°C. Хоча більшість і не погодяться з таким визначенням комфортного проживання у будинку.

Як підняти температуру у квартирі:

  • Переобладнати систему опалення. Якщо центральна система опалення у вас працює не на належному рівні або відсутня повністю, то найкращим варіантом буде забезпечити себе і близьких більш надійним варіантом опалення. Наприклад, можна встановити системи теплої підлоги і не залежати від якості роботи сторонніх служб. Головна перевага такої системи опалення, ви можете включати та налаштовувати її за власними побажаннями та потребами.
  • Встановити додаткові обігрівачі. Для цього найпростіший спосіб купити радіатор і включати його в міру необхідності. Адже якщо проблема є тимчасовою, навіщо витрачатися на нову систему опалення? Цілком можна також увімкнути кондиціонер на обігрів, але майте на увазі, якщо на вулиці мінусова температура не всі такі прилади можна вмикати, вони можуть вийти з ладу. Тому перевірте дозвіл на використання в низьких температурах кондиціонер заздалегідь.
  • Утеплити вікна та двері. Щоб тепле повітря не йшло з вашого будинку, важливо перевірити утеплення вікон і дверей. Чи щільно вони закриваються, чи щілин, протягів. Іноді це буває частою проблемою холоду. Бажано поміняти всі конструкції на теплоізоляційні, щоб бути впевненим повністю в їхній герметичності та надійності.
  • Утеплити стіни та балкон. Якщо квартира кутова, то зовнішня стіна – це перше джерело холоду, він промерзає та віддає мінусову температуру у вашу оселю. Важливо добре утеплити її або замовивши послуги майстрів чи самостійними можливостями.

Корисні звички, щоб зігрітися вдома

Холодно в квартирі: причини та способи вирішення проблеми

Але в першу чергу, якщо ви думаєте холодно в квартирі – що робити прямо зараз, в цю хвилину, то ловіть ефективні методи. Спочатку, як би банально не звучало – одягніться тепліше, пам’ятайте про багатошаровість: нижній шар – натуральні матеріали (бавовна, сатин), верхній шар теплий (фліс, шерсть, мохер). Спробуйте знайти щілини у вікнах і дверях і залатати їх ватою, скотчем або папером. Заваріть собі гарячий чай або приготуйте какао з молоком, а не кавою, оскільки останнє знижує теплові відчуття. Сидіть на дивані – ховайтеся пледами, намагайтеся довго не сидіти, щоб не замерзнути. Їжте частіше, пам’ятайте, їжа – це джерело тепла, але не вибирайте корисні фастфуди, а краще приготуйте бульйон, що зігріває, бобовий суп або харчо. Такі звички допоможуть вам тимчасово впоратися з холодом у квартирі, але все ж таки для подальшого комфортного проживання подбайте про покупку додаткових обігрівальних приладів або зміну системи опалення, оскільки постійний холод може призвести до хронічних захворювань.

Джерело