Зараз, напевно, найпопулярніше слово в Києві – це "бомбосховище", каже Погребиський

Як українські міста, зокрема столиця, мають убезпечити своє населення у разі військової ескалації з боку РФ, яким має бути алгоритм дій міської влади, освітніх закладів і самих громадян, у студії програми "Час: Online" на "5 каналі" розповів ветеран ООС, депутат Київради від "Європейської Солідарності" Олександр Поребиський.

"Місто, в першу чергу, має перевірити всі наявні засоби цивільного захисту населення. Зараз, напевно, найпопулярніше слово в Києві – "бомбосховище". Зараз КМДА на вимогу депутатів Київської міськради, зокрема від "Європейської Солідарності", проводить перевірку цих бомбосховищ. Я знаю, що вона проводиться активно", – зазначив він.

Посилення агресії РФ: як батькам знайти дитину, якщо зникне мобільний зв'язок – порада учасника війни (Відео)

"Є на сайті КМДА карта знаходження, тобто кожен киянин знайти свій будинок і знайти біля нього найближче бомбосховище", – наголосив він.

Погребиський розповів, що як заступник голови фракції "ЄС" у Київраді він подав депутатське звернення на департамент захисту з проханням розробити чіткий порядок інструкцій для цивільного – як діяти в екстреній ситуації. Зокрема це стосується тих, хто має неповнолітніх дітей, а також співробітників навчальних закладів столиці.

"Враховуючи, що ми перебуваємо в стані гібридної війни і бачимо ці неправдиві мінування, ми після цих ситуацій чітко бачимо помилки. Я чую і читаю обурення батьків із різних причин, і чітко розумію, що і директорів шкіл, і вчителів у школах треба інструктувати. Цим має займатися департамент захисту. Вони активно працюють у цьому напрямку і скоро на сайті КМДА з'явиться відповідний перелік інструкцій", – анонсував ветеран.

"Вчора (26 січня – ред.) проводилася комісія КМДА з освіти. Там одним із перших питань звучало саме це. Там був начальник Департаменту освіти (Олена – ред.) Фіданян, яка вже відправила відповідні інструкції для директорів шкіл: чи виводити дітей, чи не виводити, як їх виводити з будівлі. Бо в нас багато випадків, коли дітей просто вивели без верхнього одягу на вулицю, бо не хотіли, щоб вони скупчувалися в гардеробі. Зате всім сказали взяти рюкзак. Вибачте, але навіть якщо така загроза є, рюкзак – це, напевно, найменше, що дитині потрібно. А теплий одяг, коли її виводять на вулицю, дуже необхідний, тим паче в зимовий час. Тому відповідні інструкції будуть передані вчителям, щоб у подальшому таких факапів не відбувалося", – сказав Погребиський.

Він пропонує алгоритм дій для дорослих і дітей на той випадок, якщо зникне мобільний зв'язок. І зазначає, що для цього випадку влада, власне, мала би передбачити відповідну інструкцію.

"Що стосується дітей, я скажу мою пораду: що робити, якщо зник мобільний зв'язок. Поговоріть із своїми дітьми і визначте місце, де ви будете зустрічатися, якщо зв'язок зник. Це місце може бути біля школи. Якщо школа знаходиться біля метро, бажано це робити на станції метрополітену – там є старші, чергові, до яких може звернутися дитина, якщо вона дезорієнтована. Або можна з дитиною прогулятися і пояснити, де і що робити – і дитині буде легше розуміти, і вам буде спокійніше. Тому визначте конкретне місце, де ви з'явитеся протягом 2–3 годин, де дитина має вас очікувати. Якщо це метрополітен – то це більш безпечне місце. Якщо є магазини поряд, які знаходяться в підвальних приміщеннях або напівпідвальних – теж це місце гарне для зустрічі".

Як повідомляв 5.UA, Росія відмовляється гарантувати США і НАТО ненапад на Україну. 

Відомо також, що Північноатлантичний альянс отримав "пропозиції" РФ та назвав умови для діалогу. 

Нагадаємо, дані американської розвідки свідчать: Росія продовжує нарощувати війська біля українських кордонів. за наявними даними, російська техніка розміщувалася менш ніж за 50 км від лінії кордону.

Також Кремль вимагає від США та НАТО гарантій, що Україну не приймуть до Альянсу.

Але прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що всі країни мають право визначати своє майбутнє та зовнішню політику без втручання, коментуючи вимоги Росії гарантувати невступ України до НАТО. 

Джерело