З початком активної фази війни в Україні з’явилось багато нових мобільних додатків, які допомагають людям. А вже існуючі додали нові корисні "військові" функції. Суспільне зібрало перелік основних — як допомогти пораненим, військовим, зайняти дітей, та не розгубитися коли звучить сирена.

Допомога хворим та пораненим Helsi

Сервіс Helsi зробив безкоштовними онлайн-консультації, навіть якщо ви звертаєтеся за допомогою до лікарів приватних медичних закладів. Декларація з лікарем або направлення до спеціаліста не потрібні. Записатися можна до будь-якого лікаря незалежно від місця його розташування.

Завантажити на iOS та Android.

Мобільні додатки воєнного стану. Застосунки, що будуть корисними під час війни TacticMedAid

Новий український застосунок, який описує алгоритми надання першої домедичної допомоги. Має два напрями. Цивільний — дає поради про зупинку кровотечі, яка вважається найпоширенішою та найнебезпечнішою причиною смерті в умовах війни. Та військовий. Там — пояснюється, що робити якщо людина поруч з вами в шоці, втратила свідомість, має опіки.

Також у додатку можна перевірити рівень знань протоколів домедичної допомоги — розробники радять все ж спершу пройти відповідні тренінги.

Завантажити на iOS та Android.

Перша мобільна допомога

Додаток ґрунтується на програмі першої допомоги, розробленій Британським Червоним Хрестом. В ньому — навчальні відео та анімація, номери телефонів всіх екстрених служб, поради з безпеки для будь яких ситуацій, не тільки воєнних, та, звісно, покрокові інструкції про те, як надавати першу медичну допомогу. В додаток вже завантажено багато інформації, тож з’ясувати, як допомогти людині можна буде й без доступу до інтернету.

Завантажити на iOS та Android.

Допомога військовим Bachu.info

Додаток для передачі інформації про пересування російських військ та техніки. Інформація відправляється на офіційний чат-бот СБУ. Працює навіть без інтернету — можна створити повідослення, яке автоматично відправиться щойно відновиться зв’язок.

Завантажити на iOS та Android.

ТиХто

Додаток створили YouControl разом зі Службою безпеки України для швидкої перевірки людей на блокпостах, під час комендантської години і таке інше. Додаток має допомогати військовим і поліції, але він є й в загальному доступі, тож його може використовувати будь хто.

Додаток перевіряє фото в паспорті на відповідність, дізнається, чи не перебуває людина в розшуку, чи вона не під санкціями, чи не включена до списків колаборантів, терористів і таке інше. Розробники запевняють, програма не збирає персональні дані та не передає їх, а працює з відкритими базами та реєстрами.

Завантажити на iOS та Android.

Допомога дітям Hearty app

Підказує батькам прості дитячі ігри та активності, має аудіоказки українською та інший розважальний контент. Додаток, створений українськими розробниками, аби допомогти батькам переключити увагу дітей та поліпшити їхній психічний стан під час війни, зменшити стрес та зосередитись на добрих емоціях.

Завантажити на iOS та Android.

Bebbo

Застосунок, який ЮНІСЕФ запустила, аби батькам було легше піклуватись про маленьких дітей під час війни. Він містить поради щодо виховання та розвитку малюків від народження до 6 років. Допомагає стежити за здоров’ям, пропонує поради — про щеплення та грудне вигодовування. Серед іншого, є практичні поради з огляду на війну: наприклад, як самостійно зробити підгузок.

Завантажити на iOS та Android.

BetterMe: Mental Health

Зменшує стрес та допомагає зосередитись на добрих емоціях. Радить різні практики розслаблення, заспокоєння, медитації. Коли почалась війна, застосунок зробили безкоштовним для українців, і додали розділ з порадами, як підтримати психологічний стан дітей під час війни. В мобільному додатку є приклади ігор, аудіоказки українською мовою.

Завантажити на iOS та Android.

Допомога дорослим РКИН: трекер втрат війстк РФ

Віджет під назвою "Русский корабль иди на…" дозволяє слідкувати за втратами російських окупантів. Він виводить на екран дані Міноборони України: кількість загиблих, знищені танки, літаки тощо. Крім того, показує карту повітряних тривог по областям.

Завантажити на iOS.

Сканер QR і штрих-коду

Застосунок допомагає розрізнити країну виробництва товару за штрих кодом. Спрощує покупки тим, хто відмовляється від російських товарів і ще не вивчив, що вони промарковані штрих-кодом, що починається з цифр «46». Діапазон цифр на початку коду може бути від «460» до «469».

Завантажити на iOS та Android.

Мемомет

Створює меми та колажі. Застосунок — від українського розробника Reface, який відомий технологією розпізнавання обличчя за допомогою штучного інтелекту. Під час війни стартап використав цю технологію для створення мемів. "Напевно, це перша війна у світі з такою кількістю мемів і цілющих жартів", — каже СЕО компанії Дмитро Швець.

Завантажити на iOS та Android.

Tribefy

Розробники додатку заявляють, що програма допомагає українцям шукати співвітчизників за кордоном, влаштуватися на роботу чи зняти житло. Але це не база оголошень чи вакансій, а, скоріш, соціальна мережа. Тож, що за допомогою Tribefy можна знайти точно, це людей поруч із спільними інтересами, соціалізуватися на новому місці та налагодити контакти.

Завантажити на iOS та Android.

Дія

Від початку війни додаток мав багато корисних оновлень. У застосунку запустили функцію допомоги армії — там можна перевести гроші військовим. Також в додатку можна отримати статус внутрішньо переміщених осіб та подати заявки на фінансову допомогу й повідомити про пошкоджене майно.

Запрацювало Дія.TV, а згодом і Дія.Радіо, де цілодобово можна слухати ефір Українського Радіо. Додався й розважальний контент — гра ​​єБайрактар, яка дозволяє спробувати себе в ролі оператора безпілотника Bayraktar.

Завантажити на iOS та Android.

Мапи та оповіщення про тривоги EasyWay

Додаток за допомогою GPS відстежує на мапі розташування громадського транспорту, показує маршрути, зупинки, час проїзду, орієнтовний час очікування та вартість проїзду. А ще — має офлайн мапи та нагадує, коли починається комендантська година в вашому регіоні. Тобто, допомагає орієнтуватись в незнайомих містах. Більш того, не тільки в українських — сервіс також працює в Молдові, Сербії, Хорватії й Болгарії.

Завантажити на iOS та Android.

Повітряна тривога

Ви почуєте сигнал тривоги, навіть, якщо на вашому смартфоні увімкнено беззвучний режим. Додаток не потребує реєстрації.

Завантажити на iOS та Android.

еТривога

Цей додаток, розроблений українськими волонтерами у Польщі, відправляє на телефон push-сповіщення та звуковий сигнал сирени, коли у вашому місті або області оголошують повітряну тривогу.

Завантажити на iOS та Android.

Карта тривог України

Мобільний додаток показує в режимі реального часу області України, в яких оголошена повітряна тривога. Серед додаткових функцій: можна відображати карти Білорусі й Росії щоб бачити, звідки саме йомовірно ведеться обстріл, або дивитися меми про ці країни.

Завантажити на Android.

Карта тривог

Ще одна мапа повітряних тривог України. В додатку можна деталізувати карту по районах або ввімкнути супутниковий режим.

Завантажити на iOS та Android.

Спілкування та зберігання даних Telegram

Месенджер Telegram у квітні зробив важливе оновлення для тих, хто хоче за кордоном отримувати правдиву інформацію про війну. Тепер там можна увімкнути функцію перекладу з української мови. Ще одна корисна функція для тих, хто хоче стежити за переміщенням рідних і в Україні, і за кордоном — можна надіслати повідомлення зі своїм "маячком".

Завантажити на iOS та Android.

Two Way: Walkie Talkie

Робить із смартфона рацію. Для цього потрібно створити канал та поділитися ним із друзями. Мобільний додаток працює лише при підключенні до інтернету.

Завантажити на iOS та Android.

Documents

Documents дозволяють зберігати, переглядати, редагувати та прослуховувати файли різного формату — аудіо, відео, ePUB, ZIP, та PDF. Так, наприклад, легко зберігати копії паспортів, білети, чеки.

Завантажити на iOS

PDF Expert

Допомагає працювати з PDF-файлами, якщо вам потрібно заповнювати форми, підписувати документи або чеки.

Завантажити на iOS

Читайте також

Танки, БТР, БМП та БМД. Яку техніку РФ захоплюють українські військові в боях та чи можна нею воювати. Пояснює експерт

"Якось вони це все роблять — із задоволенням" — звільнений з полону староста на Херсонщині про катування й допити

"Я помираю кожен день", "Це не війна, це вбивства" — що розповіли родичі захисників "Азовсталі"

Яку зброю та на яку суму Україна отримала від США з початку війни

Джерело