У Черкаському психоневрологічному диспансері приймають пацієнтів із "гарячих" областей. Допомагають їм безоплатними медикаментами та лікуванням, розповів Суспільному директор закладу Костянтин Гаркавий.

Нині серед найчастіших діагнозів — випадки загострення психічних розладів, стреси та тривожність.

Загострення психічних станів: як у Черкаському психоневрологічному диспансері приймають пацієнтів

У закладі до реєстратури стоять черги. Біля кабінетів лікарів-психіатрів — скупчення пацієнтів. Директор медичного закладу Костянтин Гаркавий розповів, що з початку повномасштабного вторгнення роботи менше не стало, а от пацієнтів з областей, де ведуться бойові дії — побільшало.

"Наших мешканців Черкаської області ті, що зазвичай зверталися до нас – їх стало менше. Зрозуміло, частина евакуювалися, переїхали. Частина знаходиться вдома та от, враховуючи евакуйованих, які приїхали до нас, виходить нині така сама кількість людей".

Частина внутрішньо переміщених осіб отримують амбулаторне лікування, інші — лікуються в стаціонарі, розповіла лікарка-психіатр Лариса Решетняк.

"У нас більшість людей, які раніше мали якісь відхилення або невеличкі відхилення невротичного регістру та вже спостерігалися за місцем перебування".

Стаціонар диспансеру заповнений на 70%. Тут лікується Тетяна. Вона приїхала з міста Покровськ. Захворювання нервової системи, мала ще до війни".

"У нас була у квітні евакуація міста. Коли сюди я приїхала, то я не витримала все те, що у нас у місті коїлося, всі події війни не витримала. Я звернулася у поліклініку. Мене оглянув лікар і направив сюди у відділення".

Погіршення психічних станів спостерігають і у черкащан, додала лікарка.

"Безумовно, серед черкащан ми бачимо збільшення загострень станів, якими вони страждали на певний час до того – у минулому і дуже багато є первинних звернень", – пояснила Лариса Решетняк.

Анна Нечипоренко ділить палату з трьома пацієнтками. Її госпіталізували до стаціонару через хвилювання за сина, який від початку вторгнення вирушив захищати країну.

"Він у мене був в АТО. Повномасштабна війна почалася — на другий день забрали знову в Донецьк. Я, звичайно, переживаю. Я не можу не переживати, бо я мама. Дуже у важкому стані я була. Я десь провалювалася, десь я не знаю, де я була. Підлікуюся і буду чекати сина з війни".

На 19 травня заклад забезпечений медикаментами: препарати закупили заздалегідь. Також допомагають волонтерські організації, пояснив директор диспансеру Костянтин Гаркавий:

"Всі лікувальні заклади повинні мати постійний запас найнеобхідніших ліків, якими забезпечувати безоплатно. У нас такий запас був — це по-перше. По-друге, в перший тиждень після початку війни, були волонтери, які привозили ліки, які ми могли додатково давати людям".

За словами лікаря, допомагають у закладі всім без винятку і навіть тим, для кого Черкаси – транзитний пункт.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

"Без них на дорозі хаос": як черкаські водії реагують на камери автофіксації Міський голова Черкас закликав переселенців-чоловіків стати на облік у військкомат

Джерело