Внаслідок ракетних ударів, нанесених російськими військами по Малину 20 та 22 травня, у місті близько десятка будинків зруйновані та ще понад півтори сотні – пошкоджені. Про це Суспільному розповів заступник Малинського міського голови Віктор Гвоздецький.

За його словами, окрім ушкоджених та зруйнованих житлових будинків, пошкоджень також зазнав об'єкт інфраструктури і продуктові магазини.

"Нарахували сім будинків, які є аварійними – там потрібно проводити капітальний ремонт. У решті осель можна проводити поточні ремонтні роботи. В основному, пошкоджені вікна, дахи, покрівлі, стіни, фасади і внутрішнє оздоблення будинків. З резервного фонду Житомирської облдержадміністрації було виділено плівку для покриття дахів і вікон. Зараз для ремонту використовуємо саме її", – каже Віктор Гвоздецький.

Наслідки ударів по Малину на Житомирщині: 10 будинків зруйновані, ще півтори сотні – пошкоджені

Також у Малині проводять опис житлових будинків, оформлюють заявки та пакети документів, які подадуть на обласну державну адміністрацію – із резервного фонду малинчанам мають виділити гроші на відновлення і ремонт пошкоджених будинків.

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з місцевими жителями, оселі яких зазнали руйнувань внаслідок ракетних ударів. Малинчанка Віліна Вінник розповідає, що на момент удару була разом із рідними в будинку. Вибуховою хвилею в її хаті вибило вікна, а також тріснула та відкололася стіна.

"Як стався вибух, то ми попадали, хто де був – я на малого, невістка позаду, старий на ліжку сидів, бо він в мене інвалід – не може ходити. На той момент у мене в голові вже нічого не було. Ти ні про що не думаєш і нічого не розумієш, що і як. Знаєш, що бахкає – раз бахнуло, потім вдруге. Почало летіти скло з вікон і то вже взагалі було таке, що не знаю, що й сказати", – говорить Віліна.

Сусідка Віліни Антоніна Недашківська каже, що вибухи пролунали майже одразу після звуку сирени.

"Зі мною був син і я кажу йому: Руслан, наче сирена. А ми до цього сирен не дуже боялися, але після 20 травня (20 травня по Малину російські війська завдали першого ракетного удару – ред.) вже страшно. Він привідкрив вікно і каже: так, сирена. Він оце сказав і тільки встиг на диван присісти і тут – вибух. Три вибухи з інтервалом у кілька секунд", – каже Антоніна.

Нині ліквідовувати наслідки ракетних ударів по Малину місцевим жителям допомагають пів сотні працівників комунальних підприємств міста. В роботі також задіяли більше 10 одиниць спецтехніки.

"На ліквідацію наслідків ракетних ударів залучили всі комунальні підприємства Малина – вони допомагають ремонтувати покрівлі та вікна у всіх господарствах, які зазнали ударів. Пошкодження дуже серйозні, тому роботи дуже багато", – розповів заступник директора комунального підприємства "Малин" Сергій Кириченко.

Що відомо Зранку 20 травня у соцмережах з'явилася інформація про вибухи на Житомирщині. Очільник Коростенської районної військової адміністрації Юрій Тарасюк в коментарі Суспільному підтвердив, що вибухи були в районі міста Малин. Згодом ситуацію прокоментував міський голова Малина Олександр Ситайло, який розповів, що саме було пошкоджено у місті. За його словами, через авіаудар громаді терміново потрібні будматеріали для першочергового ремонту. 20 травня зранку повітряна тривога на Житомирщині тривала понад чотири з половиною години – з 8.20 ранку і майже до першої години дня. За фактом авіаудару по Малину поліція виїжджала фіксувати наслідки воєнного злочину, а прокуратура відкрила кримінальну справу. Вдень 22 травня у Малині знову пролунали вибухи – російські війська знову завдали по місту ракетного удару.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело