У Коростені жителі будинків, пошкоджених внаслідок авіаударів російських військ, подають заяви на отримання фінансової допомоги та власноруч ремонтують свої помешкання. Про це Суспільному розповів начальник управління житлово-комунального господарства Коростеня Валерій Мартинюк.

За його словами, пошкоджені переважно вікна, шифер, а основні тримальні конструкції залишилися в нормальному стані.

"Фіксуємо фотоматеріали, описуємо пошкодження, за результатами яких складатимемо акт попереднього огляду, – каже Валерій Мартинюк. – Відповідно до всіх нормативних документів, детальне обстеження повинно проводитися з залученням сертифікованих спеціалістів. Ми всі дані передаємо до Житомирської обласної військово-цивільної адміністрації, яка є розпорядником коштів на відновлення цих об'єктів".

Жителі Коростеня на Житомирщині подають заяви на відшкодування за пошкоджене авіаударами житло

На подвір'ї коростенця Юрія Панченка, внаслідок падіння російської ракети, утворилася вирва.

"Десь близько другої години ночі удар був, – розповідає Юрій Панченко. – Просвистіло і гахнуло. Я спав з дружиною у першій кімнаті на різних ліжках, а син спав у спальні з іншої сторони будинку. Зразу і не скочив, не розібрався, думав десь далеко, але посипалися вікна".

Нині будинок Юрія Панченка повністю не придатний для проживання.

"Стіни покололися, вигнулися назовні, у двох місцях всередину провалило стіни, стелю підняло, щілина над стелею", – розповідає Юрій Панченко.

Сім'я пана Юрія оформила заяву на отримання компенсації за зруйноване житло.

"Заяву оформили для Держслужби з надзвичайних ситуацій для отримання компенсації і щоб поліція відкрила кримінальне провадження", – каже Юрій Панченко.

Крім зруйнованої оселі Юрія Панченка, вибуховою хвилею пошкодило ще п'ять будинків по вулиці.

Заступниця Коростенського міського голови Наталія Чижевська каже, що всім, чиї оселі зазнали пошкоджень, потрібно оформити заяви, щоб отримати допомогу.

У ніч на 23 травня внаслідок авіаударів у Коростені був пошкоджений об'єкт інфраструктури, житлові будинки, одну оселю знищено повністю.

Що відомо Нічний удар по Коростеню на Житомирщині. Що відомо.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело