У місті Новоукраїнка Кіровоградської області шиють для військових балаклави, дощовики, чохли на каски, Швейний цех з перших днів російського вторгнення облаштували у приміщенні центру дитячої та юнацької творчості "ЗОРІТ". Про це Суспільному розповіла одна з його ініціаторок Ірина Рубля.

За її словами, спочатку працівниці центру шили теплі балаклави з тих матеріалів, які були у кожного вдома або приносили жителі громади. Передали їх військовим понад чотири сотні. Потім почали закуповувати тканину для літніх балаклав.

"Тканину та фурніру замовляємо з Одеси. Перед пошиттям ми прорахували чи варто за це братися, чи вигідніше все таки купити. Так ось, якщо не враховувати нашу роботу, оскільки ми отримуємо заробітну плату, взяти лише тканину, фурнітуру та оплату за доставку – собівартість чорної балаклави – 16 гривень, кольору хакі – 18. Це втричі дешевше, ніж куплені".

У Новоукраїнці шиють для військових балаклави, дощовики, чохли на каски

За словами Ірини, на прохання військових, з кінця березня майстрині почали шити одноразову спідню білизну, чохли на каски та дощовики.

"Якраз тоді зачастили дощі і наші захисники почали просити дощовики. Спершу закупили шість метрів тканини, щоб протестувати її на надійність та водонепроникність. Запросили військових, зняли з них мірки та врахували усі їхні побажання. У результаті створюємо дощовики, які бійцям зручно одягати на бронежилети та каски. Також індивідуально можемо шити плащі великого або маленького розмірів. Теж зробили обрахунки, в магазині ціна дощовика стратує від 600 гривень, у нас 172 ".

Впевнившись, що тканина якісна у використанні, замовили чотири рулони по 100 метрів. З одного шиють 37 дощовиків. Усього вже виготовили та відправили на передову 85 плащів.

Швейні машинки працівниці центру принесли з дому. До пошиття речей для військових залучили ще працівників двох дитсадків, які займаються кроєм. Приходять допомагати мами воїнів, містяни, переселенці.

Гроші на купівлю тканини надають благодійники, сільгоспвиробники, збирають жителі Новоукраїнки під час мистецьких акцій.

Нині найбільше проблем виникає з пошуком та закупівлею тканини та фурнітур, сказала Ірина Рубля. Але попри це пошиття речей для військових не зупиняли ні на день.

Читайте також Замість суконь на випускний – жилети для військових. Жителька Олександрії шиє розвантажувальні жилети Шиють аптечки, розвантажувальні жилети. У Бобринецькому ліцеї вчителі організували допомогу військовим На Кіровоградщині готують реанімобілі на передову та переобладнують вантажівки для бійців Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело