Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав світ посилити санкції проти Росії — зокрема запровадити обмеження щодо російських енергоносіїв — для припинення російської агресії проти України.

Як повідомляє кореспондент Суспільного, про це Кулеба заявив під час дискусії на Всесвітньому економічному форумі в Давосі 25 травня.

" Наша економіка страждає від російських руйнувань більше, ніж російська страждає від санкцій. Не кажу, що санкцій зовсім не працюють, але поки вони (РФ — ред.) продають нафту і газ, їхні кишені майже повні. Тому ми потребуємо макрофінансової допомоги, щоб країна функціонувала", — зазначив глава МЗС України.

Він додав, що Росія "почувається досить комфортно з поточними цінами на нафту та газ", тому світ повинен переглянути санкційну політику.

" Є два підходи до санкцій щодо Росії. (Перший підхід — ред.) ми сфокусуємося на нафті, шукаючи шляхи того, як зупинити поставки російської нафти. Є ще один варіант — зробити глибший аналіз і прийти до висновку, що більшість російської нафти пересувається морем, тобто транспортується кораблями.

Тому, якщо сказати представникам сфери морського транспортування, що транспортування російської нафти буде нести наслідки, це буде великою проблемою для Путіна", — вважає міністр закордонних справ.

" Я намагався бути конструктивним із партнерами, вбачаючи їх інтереси та наслідки для них. Але після трьох місяців війни мій меседж: вбийте російський експорт", — підсумував Кулеба.

Новина доповнюється…

Джерело