19 червня в Житомирі для багатодітних мам провели заняття з особистісного розвитку "Ресурсний пікнік". Це підсумковий захід в рамках проєкту, який тривав впродовж року і був спрямований на психологічну та практичну підтримку багатодітних мам.

Про це Суспільному розповіла організаторка проєкту, голова громадської організації "Паритет" Наталія Тарасенко.

За її словами, багатодітні мами часто живуть виключно заради дітей і забувають про себе як про особистість.

Як долати стрес і управляти своїм часом – в Житомирі для багатодітних мам провели заняття з особистісного розвитку

"Наш проєкт – це тематичні курси для багатодітних мам. Впродовж року ми піднімали психологічні теми, питання, як відкривати власну страву, управляти своїм часом. Всі заняття проходили в онлайн форматі, в зручний для мам час, щоб якомога більше жінок могли долучитися до них. Не змінили ми формат і після початку повномасштабної війни, щоб заняття змогли відвідати ті мами, які виїхали з Житомира", – розповіла Наталія Тарасенко.

Вперше в режимі офлайн з мамами, які вже брали участь в попередніх заняттях, зустрілися 19 червня на фінальному тренінгу "Ресурсний пікнік".

Зібрали мам разом для того, щоб показати їм практичні справи, як долати різні стресові ситуації, як поводити себе із дітьми в різних моментах, розповіла практична психологиня громадської організації "Паритет", тренерка Тетяна Бовсуновська.

"Впродовж цього заняття мами могли дві години присвятити собі, своїм внутрішнім переживанням. Коли я їм говорила, які можуть бути реакції організму на стрес, вони кивали головами, що таке у нас було. А коли я показувала, що можна робити, аби це подолати, вони казали, що не знали про таке. Тому ми займалися різними практичними вправами, які в подальшому мами зможуть робити і допомагати собі справлятися із певними життєвими негараздами", – каже Тетяна Бовсуновська.

На підсумкову зустріч змогли прийти майже три десятки багатодітних мам.

Тренінг пройшов у рамках проєкту «Жінки України: залучені, спроможні, незламні», що впроваджується організацією Пакт.

Читайте також Жінки з Житомирщини, які мусили виїхати за кордон, зможуть безкоштовно вчити англійську мову. Вісімнадцять метрів у довжину та три метри висотою – в рамках проєкту "Підтримка мам та дітей в умовах війни в Україні" житомиряни створили новий патріотичний мурал "Воля".

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело