В Україні, як і раніше, виплачується грошова допомога ВПО (внутрішньо переміщеним особам). Днями Мінінтеграції оновило список територіальних громад, мешканці яких мають право на її виплату.

В Україні змінився список громадян, які мають право на грошову допомогу ВПО

Із травня цю допомогу від держави платять лише тим громадянам, чиї домівки перебувають у зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території. Щомісячний розмір грошової допомоги ВПО становить 2000 та 3000 гривень. При цьому 2000 платять дорослим та працездатним переселенцям, а по 3000 одержують на дітей та дорослих інвалідів.

Нині на таку допомогу мають право мешканці 300 територіальних громад (ОТГ), які проживають у 8 областях України:

Донецькій (66),
Харківській (51),
Дніпропетровській (7),
Луганській (37),
Запорізькій (51),
Херсонській (49),
Миколаївській (23),
Сумській (15).

У Мінінтеграції назвали основні критерії, якими керуються під час вибору таких громад:

або вони знаходяться на тимчасово окупованій території;
або на території, що знаходиться в оточенні;
або на території, де зараз відбуваються бойові дії.
Крім такої грошової допомоги для ВПО від держави, українцям, які найбільше постраждали від війни, надають також фінансову допомогу від різних міжнародних організацій.

Зокрема, нещодавно у Мінсоцполітики домовилися про допомогу, яка надійде від Світової продовольчої програми. Минулого місяця в рамках цієї програми Україні вже було виділено 47 мільйонів доларів. А цього місяця виділять ще якусь суму на продукти. Причому отримати ці гроші зможуть не лише українці зі статусом ВПО, а й громадяни, які не мають такого статусу.

Джерело