21 червня український актор, режисер і письменник Віктор Андрієнко презентував учням житомирських шкіл свої нові книжки: "Шалені пригоди папуги Флінта" та "Легенди Чарівнолісся". Книги поповнять бібліотеки чотирьох шкіл Житомира. Про це Суспільному розповів директор житомирської школи №12 Олександр Голяченко.

За його словами, це гарна нагода познайомити дітей з сучасними українськими творами.

"Хочеться, щоб в України були виключно українські книжки, щоб дитячі розуми базувалися на українській якісній літературі. А це саме той випадок", – каже Олександр Голяченко.

Український актор Віктор Андрієнко презентував житомирським школярам свої нові книжки

Книга "Шалені пригоди папуги Флінта" вийшла в новому для автора жанрі, розповів сам Віктор Андрієнко. Це – комікси.

"Я задумував робити її теж, як книжку, – каже Віктор Андрієнко. – Але потім почав спілкуватися з Радна Сахалтуєвим. Ви знаєте його як художника-постановника мультфільмів "Капітан Врунгель", "Острів скарбів", "Айболит". Він сказав – давай я тобі зроблю, без проблем. І він три роки малював ці комікси".

Другий твір, про який розповідав актор та дитячий письменник, це "Легенди Чарівнолісся". Окрім книжкового варіанту, твір має своє кіновтілення. Прем’єра фентезі-фільму відбулася у 2021 році.

"Спочатку то був сценарій до фільму. Коли ми виграли пітчинг, і нам дали фінансування на цей фільм, так сталося, що настав карантин. Тоді я сказав, що пишемо книжку. І ми з Валерієм Шульгою, моїм партнером, написали цю книжку. Жодна не потрапила до магазину. Всі передали до бібліотек різних міст і областей", – розповів Віктор Андрієнко.

Відвідувачка зустрічі Мілана Скок каже, що задоволена тим, що можна було не лише послухати автора книжок, а й подивитися своєрідну презентацію.

"Сподобалось, що нам показали уривок фільму, тобто тизер книжки, яку написав автор. Було досить цікаво і по-сучасному", – каже Мілана Скок.

"Зовсім не знала, як книжки писати, – говорить ще одна відвідувачка зустрічі із дитячим письменником Уляна Петрушина. – Сьогодні дізналася".

За словами Віктора Андрієнка, його нові книги вийшли друком завдяки підтримці меценатів. Зацікавилось творами і Міністерство закордонних справ України – частину книг планують передати українцям, котрі під час воєнних дій тимчасово живуть за кордоном.

Читайте також

В рамках гастролей на підтримку ЗСУ Житомир відвідав артист театру і кіно Володимир Горянський. У бібліотеках Житомира вилучають книги, зміст яких спрямований на ліквідацію незалежності України. У Житомирі п'ятий рік поспіль на базі бібліотек мережі "ЛІТтера" працює дитячий табір книголюбів.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело