На Полтавщині на стаціонарному лікуванні нині перебуває 12 людей із підтвердженим коронавірусом. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко. Цей спад захворюваності, зокрема, є сезонним, каже епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Полтавська обласна інфекційна лікарня від початку пандемії була базовою у регіоні для прийому пацієнтів із коронавірусом. Нині у стаціонарному відділенні чотири людини.

"У найбільш пікові моменти (пандемії – ред.) – до 132 пацієнтів. 120, 130. Такі були моменти, коли були майже всі відділення зайняті. Але ці пацієнти були всі на 100% кисневозалежні. Легкі пацієнти у нас же взагалі не госпіталізовуються. Це більш середньо-тяжкі пацієнти, які вже на сьогодні не є кисневозалежними, вони в стані одужання, готуються до виписки", — говорить завідувачка госпітального відділення обласної інфекційної лікарні Людмила Калініченко.

На Полтавщині зменшення кількості хворих на COVID-19 сезонне: коли чекати підйом

У цьому ж закладі нині перебуває і єдиний в області пацієнт, який потребує штучної вентиляції легень.

"У нас в стаціонарах 12 чоловік. Це перш за все третя міська клінічна лікарня Полтави, чоловік шість (лікується – ред.), якщо я не помиляюся. Потім інфекційна лікарня (обласна – ред.) – чотири. І по районах два чоловіка. Це все дорослі. Останній підйом у нас кожен десятий (хворий – ред.) – це була дитина", — каже заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавщини Юрій Курилко.

За чотири тижні червня кількість підтверджених випадків коронавірусу знизилась від сотні до трьох десятків. Це сезонне зменшення, каже епідеміолог.

"Зараз спостерігається зниження, точніше стабілізація захворюваності на рівні поодиноких випадків. Така ситуація відбувається зараз і по всій Україні. Зараз у нас (на Полтавщині – ред.) захворюваність трошки нижча, ніж по Україні в цілому. Тут (на графіку – ред.) березень 2020-го року – вже коронавірус тоді в Україну прийшов. У нас тут такі стовпчики, що, порівнюючи з тими, що є (підйомами – ред.), їх і не видно. Як і захворюваність у червні (2022-го року – ред.)", — розповідає епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Найбільше у стаціонарах на Полтавщині одночасно лікували до 700 людей. Нині приймати пацієнтів із коронавірусом готові 26 установ регіону, каже Юрій Курилко.

"Звичайно, нам стільки стаціонарів не треба (для лікування хворих із коронавірусом – ред.). Зараз вони в стані очікування, займаються у стаціонарі плановою роботою, іншою роботою", — повідомляє заступник директора департаменту охорони здоров’я Полтавщини Юрій Курилко.

"З цим збудником COVID-19, вірусом SARS-CoV-2 ми будемо жити ще дуже довго. З поступовим підйомом після закінчення літа, потім – досягнення певного рівня захворюваності наприкінці року і потім з найбільшими проблемами навесні", — говорить епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Що відомо: Перший випадок захворювання на коронавірус на Полтавщині підтвердили 27 березня 2020-го року. Захворювання виявили у 68-річної жительки Кременчука. А в Україні вперше хворобу підтвердили 3 березня 2020-го. На Полтавщину вакцину від коронавірусу уперше доставили 24 лютого цього року. Саму ж вакцинацію в області почали 25 лютого. Першим щепили працівника обласної інфекційної лікарні Романа Пономаренка.

Джерело