Військовослужбовці такими рішеннями військових комісаріатів незадоволені

Служба в армії та захист батьківщини — покарання чи все ж таки почесний обов'язок громадянина? На такі роздуми пересІчних українців та, власне, і військовослужбовців наштовхують численні вручення повісток порушникам закону. Гуляєш у невстановлених місцях, порушуєш комендантську годину, або відпочиваєш у заміському комплексі - тоді мерщій до військкомату. Принаймні так частина мобілізованих і потрапляє у військо. Та військовослужбовці такими рішеннями військових комісаріатів незадоволені, бо ж певні – армія не місце відбування покарання. Думки про вручення повісток за порушення закону чи без нього – збирала журналістка "5 каналу" Олена Рибінська.

Служба в армії – почесний обов'язок чи покарання: для чого вручають повістки за порушення закону (Відео)

Вмотивовані, готові добровільно йти до військкоматів і чекати своєї черги, аби боронити країну від московитів. З іншого боку – порушники комендантської години, різноманітних заборон, яких примусово повістками до війська таки можуть призвати. То ж чи можна між такими складовими української оборони поставити знак дорівнює?

"Просто всі в шоці, як вони так і я, як так взагалі могло вийти, як так вручили повістку не військовозобов'язаній?" – каже тернополянка Вікторія.

Тернополянка Вікторія не встигла добігти додому до комендантської години. На вулиці її зустрів патруль – і вручив повістку до військкомату!

"Переді мною вибачилися, кажуть, що не розуміють, як так вийшло. За їхніми словами, це не були військові, нібито не були працівники військкомату, які вручали повістку. Попросили вибачення та сказали, що більше такого не повториться і відпустили. Більше я питань не задавала", – розповідає тернополянка Вікторія.

Вікторію до війська не покликали, бо ж не військовозобов'язана. Та на чоловіків призовного віку по всій Україні нині наче полювання. А з порушенням правил – шанси отримати повістку збільшуються.

Дію воєнного стану та загальної мобілізації в Україні продовжили до 23 серпня. Нині черги під стінами військкоматів не такі, як 24 лютого, коли російські війська вдерлися до України. Тож імовірно, чинними є старі радянські методи набору до війська ледь не примусом, і всіх під одну гребінку, кажуть військовослужбовці запасу. Наслідок – повістки отримують порушники комендантської години, відвідувачі пляжів та парків, і навіть – люди, які просто гуляють вулицями міста.

"Як в старі часи, коли є план у військкомату, він закидає як невід. Як рибалки закидають. Наприклад, на 1000 осіб, і ті 50 осіб, які треба призвати до війська, за конкретним військово-обліковими спеціальностями за конкретним посадами – із 1000 осіб 50 може і знайдуться. Часто це має репресивні прояви, які зовсім не красять саму ідею мобілізації, а в нас зараз загальна мобілізація триває, її не скасовують", – пояснює головний редактор інтернет-видання "Новинарня", військовослужбовець резерву Дмитро Лиховій.

А ще, військові резерву наголошують, репресивні методи мобілізації ми бачимо у так званих "лднр". І це геть не те, з чим має асоціюватися українське військо.

"Тупий і шкідливий метод, який нам лишився від радянської практики. Ми висміюємо "лднр", і в нас, бачимо, теж повторюється, бо там вигребли всіх доставщиків піци, і спеціально газ запускають в будинки – то в нас це не на багато краще", – каже Дмитро Лиховій.

Українське військо не покарання і не виправна колонія. Це місце для вмотивованих та ідейних, кажуть бійці, які нині виборюють українську перемогу над московитами.

"Шкодить і паплюжить імідж ЗСУ. Таке відчуття, що ми тут люди, яких тут покарали чи що? Не люди, які виконують священний обов'язок? Ми що тут двієчники якісь зібралися? Мене це обурює, коли так вчиняють, бо у війську мають бути мотивовані люди. Якісь порушники, "аватари" як в нас називають людей, які випивають, нам не треба. Нащо ви це робите? Чи ви думаєте, що чим більше тут людей тим краще? Інші люди абсолютно тут заважають", – розповідає військовослужбовець ЗСУ Павло Вишебаба.

Генеральний штаб Збройних сил України пояснень таким масовим врученням повісток не дає, принаймні у відповідь на запит "5 каналу". Тим часом, обурення ситуацією зростає. Українські бійці також додають – не всі чоловіки мають бути на фронті. І ось чому.

"Воює не військо не тільки ЗСУ і війну виграє не ЗСУ, а війну виграють. Тільки народи – сильний фронт і сильний тил. Без сильного тилу не буває сильного фронту", – пояснює військовослужбовець ЗСУ Павло Вишебаба.

Військові певні – не повістками варто карати порушників, а залучати до виконання громадських робіт, яких під час воєнного стану вистачає. Або ж впровадити штрафи, та аж ніяк не лякати військом. Бо мотивації не мають ані мобілізовані, ані бійці на фронті.

"Захищаємо родину і Батьківщину і проводимо кульмінацію 300-літньої війни з нашими ворогами, люди схаменіться!" – закликає військовослужбовець ЗСУ Павло Вишебаба.

Олена Рибінська, Ганка Кудрявцева, "5 канал"

Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

 

Джерело