23 червня у Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили вирок вчительці української мови житомирської школи, котра виправдовувала воєнну агресію РФ та називала сюжети українських ЗМІ з Бучі "постановочними". У рішенні суду сказано, що підсудна свою вину визнала і розкаялася.

Серед іншого, в тексті ухвали вказано, що мова йде про вчительку української мови житомирської школи №8. Жінка є уродженкою Рівненщини.

В межах досудового слідства вчителька беззаперечно визнала свою вину, розкаялася і погодилася на розгляд обвинувального акту у спрощеному режимі. Таким чином справу розглядали без її присутності і не у судовому засіданні.

Визнала свою провину і розкаялася – у Житомирі суд виніс вирок вчительці, яка виправдовувала воєнну агресію РФ

Суд визнав вчительку винною у вчиненні кримінального правопорушення за статтею 111-1 частини 1 Кримінального кодексу України, але взяв до уваги пом'якшувальні обставини ­– "щире каяття" та "активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення". Також суд врахував, що жінка не мала судимостей і не перебувала на обліку у нарколога чи психіатра.

"Беручи до уваги, що покарання має на меті не тільки кару, а й виправлення засудженого, а також запобігання вчиненню інших кримінальних правопорушень, суд призначає покарання у межах санкції статті, у вигляді позбавлення права обіймати посади, пов`язані із виконанням функцій держави та місцевого самоврядування на певний строк", – сказано у рішенні суду.

Що відомо Публічні заяви вчителька української мови робила десятого травня 2022 року під час засідання методоб’єднання вчителів-мовників. В ході агітації вона переконувала колег, що в Україні не війна, а "військова спецоперація" Збройних сил Росії, які надають допомогу "братському" українському народові. Жінка стверджувала, що українські ЗМІ дезінформують населення про наслідки російської окупації у містах і селах, зокрема, називаючи розстріли мирних жителів Бучі "постановочними" сюжетами. Окрім того, вчителька принижувала українських військових, стверджуючи, що вони не здатні захистити український народ. 17 червня Прокуратура Житомирської області скерувала до суду обвинувальний акт щодо вчительки за підозрою у колабораціонізмі.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело