П'ять китайських компаній потрапили до "чорного списку" США через те, що постачали до Росії продукцію воєнного призначення в обхід міжнародних санкцій.

Про це повідомляє у середу, 29 червня, агентство Reuters.

За даними Міністерства торгівлі США, китайські компанії Connec Electronic, King Pai Technology, Sinno Electronics, Winninc Electronic та World Jetta (HK) Logistics співпрацювали з російською армією до і після вторгнення російської армії в Україну. Ця обставина стала підставою для включення компаній до “чорного списку”.

США запровадили санкції щодо китайських технологічних компаній через співпрацю з РФ

Проти компаній запроваджуються обмеження на придбання товарів із США, а також продукції, виробленої в інших країнах за американською участю або за американськими технологіями. 

"Такий захід посилає чіткий сигнал фізичним та юридичним особам у всьому світі про те, що якщо вони хочуть підтримати Росію, то США їх зупинять", - цитує Financial Times заступник міністра торгівлі Алана Естевеса.

Офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Чжао Ліцзянь не підтвердив і не спростував звинувачення китайських фірм у постачанні товарів для російських збройних сил.

Раніше посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що Пекін не надавав військової допомоги Росії чи Україні.

Нагадаємо, посол Китайської Народної Республіки в США Цинь Ган переконував, що уряду його країни не було відомо про підготовку Кремля до війни проти України.

Читайте також:

Країни G7 закликають Китай чинити тиск на Росію, щоб та вивела свої війська з України

Китай продовжує стояти на боці РФ - Держдеп

Сі Цзіньпін заявив, що санкції проти РФ можуть "вдарити бумерангом"

Джерело