28 червня, у День Конституції України, українські біженці, котрі змушені були тікати від війни, провели символічний пікет у польському місті Торунь, нагадуючи усьому світові, що війна в Україні триває і на це не можна закривати очі. Про пікет Суспільному розповіла одна з його учасниць – житомирянка Тетяна Коломієць.

За її словами, до пікету, котрий проходив в центрі міста біля пам'ятника Копернику, долучилися близько 70 учасників – переважно жінки, діти, молодь та літні люди, котрі змушені були тікати з України через війну. Одягнені у вишиванки вони понад годину співали українські пісні та декламували вірші. При цьому частина учасників одягли пов'язки на очі, аби у такий символічний спосіб нагадати світові про війну в Україні.

"Пікет отримав назву "Не закривай очі на війну" і ми, його учасники, переконані, що такі акції є голосом та інструментом для початку реальних дій, – каже Тетяна Коломієць. – Росія вирішила зруйнувати мир і мирне життя, ввівши на територію незалежної держави свої війська. Багато українців втратили через це родичів, друзів, житло. Жінки, діти, пенсіонери змушені були тимчасово покинути Україну через загрозу життю, спричинену війною".

Тетяна розповідає, що її родина виїхала з Житомира до Польщі четвертого березня – після того як російські війська скинули бомбу в районі міської лікарні №2.

"Беручи участь у цій акції, я хочу допомогти Україні та нашим захисникам і захисницям, котрі ризикують своїм життям заради миру та свободи. Завдяки таким акціям ніхто і ніколи не зможе сказати, що не чув чи не бачив, що відбувається з українцями. Я хочу, щоб кожна країна і кожна людина бачила, через який біль та страждання проходить наш народ, наші люди. А ще – хочу, щоб наші захисники знали: хоч ми – жінки з дітьми та пенсіонери – зараз не в Україні, ми навіть звідси шукатимемо способи підтримати їх. Дякую нашим захисникам і Польщі та польському народу, котрий нас щиро підтримує та допомагає", – каже Тетяна.

"Польща показала себе справжнім другом України – допомагає не тільки словом, а й ділом, – розповідає організаторка пікету – жителька Хмельниччини Анастасія Терещенко. – Ми це цінуємо і ніколи цього не забудемо. На жаль, увага світових ЗМІ до війни в Україні зменшилася, що неприпустимо. Виходячи на пікети, ми звертаємося не лише до Польщі, а й до всіх країн світу. Більше 100 ракет були випущені Росією по Україні за чотири дні. Постраждало мирне населення, є багато загиблих, пошкоджено інфраструктуру. Україні зараз як ніколи потрібна підтримка і рішучість з боку країн ЄС. Потрібні жорсткі санкції і зброя для боротьби з терористичною державою Росією. Путін почав війну не тільки з Україною, але й з усім світом. Усі ми розуміємо: якщо його не зупинити, він піде далі. Разом ми можемо перемогти російський фашизм і зупинити геноцид українців".

Анастасія створила групу в Telegram, де біженці з України спілкуються між собою та анонсують заходи на підтримку України.

"Анастасія вже проводила акцію подяки Польщі – тоді ми прибрали берег річки Вісла. Що стосується пікету, то, крім мене, там ще були дівчата з Житомира та Олевська. А вже цієї суботи ми будемо плести захисні сітки для ЗСУ. Робитимемо це усі разом – біженці, волонтери та польські громадяни. Бо разом ми – сила і ми обов'язково переможемо", – каже Тетяна.

Читайте також Зранку 25 червня у Житомирі було чутно звуки близько двох десятків вибухів. О восьмій ранку в ефір на своїй сторінці у фейсбуці вийшов Житомирський міський голова Сергій Сухомлин, який прокоментував ситуацію з вибухами і сказав, що по Житомиру з боку Білорусі було запущено 24 ракети. За чверть дев'ята ранку голова Житомирської ОВА розповів, що загалом по інфраструктурних об'єктах області з боку Білорусі було запущено близько 30 ракет, десяток з яких збила українська ППО. Очільник Овруцької громади Іван Коруд розповів Суспільному, що запуски ракет з боку Білорусі було не лише чути, а й видно. А голова Коростенської РВА Юрій Тарасюк спростував інформацію про "російські танки під Овручем". Упродовж неділі, 26 червня, на Житомирщині було оголошено кілька повітряних тривог. 27 червня Житомирський міський голова Сергій Сухомлин звернувся до житомирян із проханням не нехтувати сигналами тривоги увечері та в ніч з 27 на 28 червня. А 28 червня розповів, що про загрозу ракетного удару по Житомиру йому повідомили з офіційних джерел.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело