На Житомирщині тривають жнива. Вже зібрали 14 відсотків ранніх зернових. Середня урожайність складає 40 центнерів з гектара, що на два центнери менше, ніж у минулому році. Про це в етері Українського радіо Житомир розповіла заступниця директора Департаменту агропромислового розвитку та економічної політики Житомирської обласної державної адміністрації Ніна Добринська.

За її словами, зараз ціна на зерно не покриває затрати на його вирощування.

"Тонна пшениці другого-третього класу коштує до чотирьох тисяч гривень, – каже Ніна Добринська. – Собівартість вирощування ж становить від п'яти з половиною до шести тисяч за тонну. Якщо вирішиться питання експорту зерна, то і цінова політика також врегулюється".

На Житомирщині тривають жнива – зібрали 14 відсотків ранніх зернових

Посівна площа зернового клину, що підлягає збиранню в усіх категоріях господарств області, становить 1 мільйон 155 тисяч гектарів. Це на дві тисячі гектарів більше, ніж у 2021 році. Загальний посів в області збільшили переважно за рахунок технічних культур, зокрема, соняшника. У 2021 році його було 250 тисяч гектарів, у 2022 році –279 тисяч гектарів. Збільшили площі і під посів гречки. Її посіяли на 200 гектарів більше, ніж минулого року – 15,2 тисячі гектарів.

"Гірша ситуація у нас із цукровими буряками, – каже Ніна Добринська. – Якщо у 2021 році їх посіяли 10,8 тисяч гектарів, то в цьому році маємо майже вдвічі менше. І цукрові буряки, на жаль, не посіяли ті райони, які мають цукрові заводи. І наші цукрові заводи – Червонецький цукровий завод і цукровий завод ТОВ "Сігнет-Центр" в цьому році працювати не будуть. За інформацією товариства "Сігнет-центр", нині на складах товариства зберігається ще багато цукру, який не реалізований. І тільки з цієї причини це підприємство не сіяло цукровий буряк", – поінформувала Ніна Добринська. За її словами, п'ять з половиною тисяч гектарів цукрового буряка посіяло товариство "Горопаївське".

Читайте також У Житомирській області триває збір зернових – новий урожай немає де зберігати. Через війну в Україні у світі зросли ціни на зерно. Бойові дії вже призвели до непрямого тиску на ціни на зерно у світі. РФ продовжує блокувати українські порти, це призводить до нестачі поставок і до подальшого зростання цін на багато основних продуктів.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело