На базі фізкультурно-спортивного товариства "Динамо" у Житомирі проводять навчання з тактичної медицини. Про це Суспільному розповів директор Житомирської обласної дитячо-юнацької спортивної школи "Динамівець" Леонід Українець.

За його словами, охочих навчитися правильно надавати першу домедичну допомогу постійно більшає.

"В Україні війна і тому прийняли рішення: організувати навчання з тактичної медицини, – каже Леонід Українець. – На спортивній базі "Динамо" проводимо постійні курси. Люди хочуть вміти стріляти з вогнепальної зброї і правильно діяти в екстремальних умовах. Вже багато груп пройшли курс навчання та отримали сертифікати".

На базі спортивного товариства

Вміти оцінити ситуацію і надати першу медичну допомогу так, аби не нашкодити власному здоров'ю, – це одне з правил тактичної медицини.

"Навчився на занятті накладати джгута, а також діяти так, аби зберегти кінцівку та зупинити кровотечу", – каже учасник тренінгу з тактичної медицини Артем Ковба.

"Ми дізналися, в яких ситуаціях і як використовувати джгут, – каже учасниця тренінгу з тактичної медицини Катя Гарічева. – Це дуже корисні знання".

"Це було навчання у контексті бойових умов, – каже учасник тренінгу Роман Захарчук. – І, відповідно, з використанням новітніх технологій медицини, таких як – турнікет. Раніше такого не було".

Продемонструвала правила накладання турнікету для зупинки артеріальної кровотечі тренерка з тактичної медицини Лілія Павлюк. За її словами, в умовах бойових дій уміння зупиняти кровотечі є необхідністю, адже від втрати крові трапляється багато смертельних випадків.

"Хлопців більше цікавить, як швидко накласти джгут, – розповідає Лілія Павлюк. – Ставлять багато запитань: скільки часу, з якою силою накладати. Дівчат більше цікавить, як перенести людину у безпечне місце, бо дівчатка можуть важити 40-50 кілограмів, а чоловіки і 70, і 100. Тому ми і розповідаємо їм, як це зробити, аби і собі не нашкодити".

Читайте також У таборі книголюбів в Житомирі діти вчилися надавати першу медичну допомогу. Працівники Житомирської філії Суспільного вчилися надавати першу домедичну допомогу.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело