Прокурори Житомирської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох учасників організованої корупційної групи та трьох їхніх спільників за фактом зловживання цільовими бюджетними коштами. Про це Суспільному розповіла речниця Прокуратури у Житомирській області Тетяна Гоша.

За її словами, у скоєнні кримінального правопорушення обвинувачуються:

колишній посадовець Житомирської облдержадміністрації – у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки за частинами 1, 2 Кримінального кодексу України; три посадовці райдержадміністрації – у заволодінні бюджетними коштами шляхом зловживання службовим становищем у великому розмірі, що спричинило тяжкі наслідки за частинами 4, 5 , частинами 1, 2 Кримінального кодексу України; двоє спільників – у заволодінні майном у великому розмірі за частиною 4 статті 191 Кримінального кодексу України; ще один фігурант справи – оцінювач – крім заволодіння майном, ще й у зловживанні повноваженнями особи, яка надає публічні послуги, що спричинило тяжкі наслідки, вчиненому повторно за частиною 5 , частинами 2, 3 Кримінального кодексу України.

За словами Тетяни Гоші, організоване угруповання, яке мало корупційні зв'язки, з метою заволодіння значними сумами цільових бюджетних коштів діяло за розробленою схемою протягом 2017-2020 років.

Привласнили понад чотири мільйони гривень

"Зловмисники розробили декілька етапів, – каже Тетяна Гоша. – Спочатку підшукували так званих "переселенців" – громадян, яких попередньо реєстрували у будинках радіаційно забруднених сіл Коростенського району. Згодом, на підставі нібито проживання цих людей у помешканнях такої категорії, купували для них житло вже у "чистій" зоні. Проте "новосели" насправді нікуди не переселялися, а й далі залишалися проживати у своїх домівках у Коростені. Натомість будинки у забрудненій зоні фігуранти справи "викупляли" за цільові бюджетні кошти за значно завищеною ціною. Зокрема, напівзруйнований сільський будинок на радіаційно забрудненій території Коростенського району, на підставі підробленої оцінки нерухомості, коштував понад 300 тисяч гривень".

За результатами проведених експертиз, учасники організованої групи, внаслідок корупційної схеми, що діяла протягом декількох років, "відшкодували" за 12 будинків понад чотири мільйони гривень, які привласнили.

"Вже накладено арешти на майно обвинувачених, а саме: п'ять земельних ділянок, будинок, чотири квартири, три нежитлові будівлі, майновий комплекс та 10 транспортних засобів", – повідомила Тетяна Гоша.

Що відомо Афера на чотири з половиною мільйони гривень: на Житомирщині оголосили підозру у розкраданні грошей посадовцям ОДА і РДА.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело