У селі Новоукраїнського району Кіровоградської області для розселення переселенців з Донецької області запропонували десяток будинків, в яких ніхто не жив. Про це розповів староста села. Суспільне бачило, як облаштувались переселенці.

Усі запропоновані будинки, зі слів , мають власників: "Власники самі пропонують їх, бо там не живуть. Безкоштовно. Люди приїжджають і виїжджають. Нині десь п’ять-шість будинків зайняті".

Усім переселенцям пропонують садити городи, розповів староста. Хто до цього його не мав, господарювати на землі не хоче: "Казали, що не знають, чи дочекаються врожаю, бо можуть поїхати, чи достигне. Можливо, ментальність така. Ті ж, хто виріс в селі, а потім вже жив у місті, садять городи, господарство заводять – кури вже є".

У селі на Кіровоградщині переселенцям запропонували десяток будинків. Як облаштувались

Родина переселенки з Донецької області Олени Кочмар складається з трьох людей. У селі живуть з квітня. Поїхали з Покровська, сказала, через російське вторгнення: "Сказали, що можемо приїхати в цей будинок і тут жити. Дякуємо цим людям, що дозволили нам тут проживати. Завтра – хто знає, що буде, і ця невідомість вбиває. Але ми тримаємось. Сподіваємось, що все буде добре, і ми повернемось в наше місто".

Зі слів жінки, місцеві жителі допомогли їм з харчами, коли вони приїхали в село, посадили частину городу: "Урожай – огірки, помідори, перець, картопля. Сусіди дали насіння кабачків і огірків. Знаю, що буду консервувати, щоб взимку їсти".

Село не газифіковане. Тому, за словами жінки, конче потребують дров: "Дві машини треба. Вже порубані коштують від 12 тисяч гривень. На гроші, які нам надає держава допомогу – дві тисячі – ми не зможемо закупити ту машину дров. Нам і на харчі не зовсім вистачає".

Сказала, шукають роботу, щоб збільшити дохід.

Читайте також На Кіровоградщині подружжя німців прихистило десятьох переселенців. Пів сотні евакуйованих з Донеччини та Луганщини пенсіонерів живуть у кропивницькому пансіонаті. Сотню переселенців з Донецької області поселили у школі Новоукраїнського району. Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Джерело