У Житомирі наразі працюють 36 дитячих садочків, ще вісім готуються до відкриття. Це ті дошкільні заклади, де є облаштовані укриття, розповіла Суспільному заступниця директора департаменту освіти Житомирської міської ради Світлана Ковтуненко.

За її словами, коли в травні місяці дитсадки Житомира почали відновлювати свою роботу, головною умовою було наявність у закладі укриття.

"Сьогодні працює 36 садочків. Вісім садочків ще готуються. І вони почнуть повноцінно працювати, коли будуть завершені ремонти. Поки не будуть по всім умовам закінчені роботи – садочок не відкриється. І діти, які повинні ходити і зараховані в ті чи інші садочки, які не працюють сьогодні, зараховані в інші заклади", – каже Світлана Ковтуненко.

Є облаштовані укриття – в Житомирі працюють 36 дитсадків, ще вісім готуються до відкриття

Аби облаштувати укриття в одному з дитячих садочків Житомира, працівникам закладу знадобилося три тижні. Про це Суспільному розповіла працівниця цього дитсадка Оксана Онищук. За словами Оксани Онищук, докладали зусилля і представники дитсадка, і батьки. Працювали і у вихідні дні, виконували земляні роботи, каже Оксана Онищук. Адже в укриті була земляна підлога, висока вологість і не було запасного виходу. Окрім земляних робіт, за три тижні в укритті розставили меблі, розмальовували стіни, створили дитячі ігрові зони.

"Є у нас санітарна зона для дітей молодшого віку, і, звичайно, підведена вода. Є все необхідне на випадок прохолодної погоди – теплі пледи і ковдри. Облаштована санітарна зона для старших за віком дітей та вихователів. Є два портативні біотуалети, які придбані за гроші батьків. Є аптечка, необхідний запас їжі, одноразовий посуд, соки на випадок тривалого перебування у сховищі. Є у достатній кількості запаси питної води з розрахунку два літри на одного чоловіка", – розповідає Оксана Онищук.

За словами Оксани Онищук, одночасно в укритті площею 200 квадратних метрів можуть перебувати 200 чоловік. Нині садочок відвідують більше 100 дітей. Серед них більше 30 – з інших дошкільних закладів.

"У нас вже відпрацьований алгоритм дій. Кожен знає своє місце. В укриття ми заходимо з однієї сторони, перебуваємо там певний час і по закінченню тривоги у нас є запасний евакуаційний вихід – на випадок, якщо буде завалений або заблокований основний вхід, ми користуємося ось цим виходом", – розповіла Оксана Онищук.

Читайте також В новому навчальному році працюватимуть усі 33 школи Житомира, лише будуть різні форми навчання.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело