Понад 40 тисяч продуктових наборів роздали переселенцям у Полтавській громаді від початку повномасштабної війни. Продукти надають міжнародні та всеукраїнські організації, розповів Суспільному перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. Пакунок розрахований на місяць на одну сім’ю.

У черзі біля одного із пункту видачі гуманітарної допомоги у Полтаві – близько пів сотні людей. Тут видають продуктові набори для переселенців. Вдруге за пакунком прийшла Любов Мірошниченко із онукою Ангеліною.

"Ми приїхали в березні. Дочка, онучка і я. Ми ще сумнівалися – їхати, чи ні. Заради дитини треба було їхати. Нам приходять повідомлення, чи дзвінки, номер приходить. І ми сюди приїжджаємо, і отримуємо допомогу", — каже жителька Харкова Любов Мірошниченко.

У Полтавській громаді видали більше 40 тисяч продуктових наборів: що у них

Продуктові набори видають під початку повномасштабної війни. За цей час роздали більше 40 тисяч пакунків. Кожен розрахований на одну родину, каже Валерій Пархоменко.

"Ці продуктові набори можуть бути різного формату, від кількості членів сім’ї – два, три, чотири члена сім’ї. Відповідно ми і регулюємо сам набір", — говорить перший заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

"У коробці – борошно, крупа, тушонка, цукор, печиво для діток. Дуже ми потребуємо допомоги, бо грошей платять мало. Їх на оренду приходиться віддавати, бо ми хоч і у родичів, але все рівно платимо", — розповідає жителька Харкова Світлана Олефір.

Пакунок розрахований на місяць. Роздають набори у пункті видачі двічі на тиждень.

"Внутрішньо переміщена особа попередньо подає онлайн заявку на сайті Полтавської міської ради. Фахівці її опрацьовують і дівчата з call-центру телефонують людям. Призначають їм свій номерок, дату і місце. Люди до нас приходять і отримують даний гуманітарний набір. У тиждень ми плануємо дві видачі – це 1000 або 1200 осіб", — говорить координаторка видачі гуманітарної допомоги у Полтаві Анна Воробйова.

Грошей із міського бюджету на набори не спрямовували. Набори формують із продуктів, які надають міжнародні та всеукраїнські організацій.

"Можливості міського бюджету забезпечувати переселенців в повній мірі ми не маємо. Ми тільки забезпечуємо трьохразовим харчуванням тих переселенців, які проживають в комунальних закладах – їх до 3 тисяч", — каже перший заступник голови Полтавської міської ради Валерій Пархоменко.

За словами Валерія Пархоменка, загалом у громаді проживає більше 55 тисяч переселенців.

Читайте також:

Пункти видачі одягу та взуття для ВПО на Полтавщині: скільки їх у регіоні

Джерело