Мешканці будинку на вулиці Крошенській у Житомирі під час повітряної тривоги не можуть скористатися укриттям у підвальному приміщенні через те, що його затопило нечистотами. Про це Суспільному розповіла мешканка будинку Олена Іванова.

Олена Іванова проживає у будинку майже 20 років. Каже, що весь цей час є проблема – періодично тече у підвалі.

"Кожного разу телефоную спочатку до ВЖРЕПу, – розповідає Олена Іванова. – Потім звертаюся до Сухомлина. Наш будинок обслуговує ВЖРЕП №4. Кожного року приходять, перекривають воду, ремонтують. А воно знову тече".

Мешканці будинку на Крошенській у Житомирі не можуть скористатися укриттям – затопило нечистотами

"Ми просто воюємо, щоб вони зробили так, щоб не текло. Там не можна ходити", – додає мешканка будинку Галина Бондарчук.

"У нас на дошці оголошень висить папірець, де написано, що у підвалі є укриття. А де ж воно те укриття, якщо там не можна ходити?", – запитує Олена Іванова.

Підвальне приміщення у будинку складається з декількох секцій. Щоб дістатися до тих, в яких мешканці облаштували місця для тимчасового укриття, треба пройти через калюжі. В одній із секцій тече каналізаційна труба.

"Там постійно тече і там сморід, – каже Олена Іванова. – Туди тільки спускаєшся і можна задихнутися у тому підвалі. Люди з нашого під'їзду нашого будинку виклали прохід з цегли, щоб хоча б якось можна було дістатися. Тут у перший день, коли лунав сигнал повітряної тривоги, ми взагалі ніяк не могли пересидіти. І люди самотужки почали щось робити. Але ми своїми силами тут не впораємося. Треба щоб долучився ВЖРЕП".

17 серпня Олена Іванова подала заявку до ВЖРЕПу на ремонт труби.

"Коли хтось прийде ремонтувати труби? Бо там жах. Там до підвалу неможливо зайти. І з однієї сторони, і з першого під'їзду щось капає. І у нас там відра підставлені. А увійти все одно не можна. Там вгрузаєш. Заявку прийняли і сказали, що після обіду прийдуть і подивляться", – каже Олена Іванова.

Після огляду стану підвалу майстриня ВЖРЕПу Світлана підтвердила, що проблема є.

"Є проблема перелому каналізації, – каже Світлана. – Потрібні розкопки та матеріали на заміну труб. Завтра ми почнемо викачувати воду, щоб була можливість побачити, скільки потрібно матеріалу. Труби треба замовити і завтра зайнятися розкопками. І я думаю, понеділок-вівторок ми зробимо".

Читайте також Укриттів для людей на візках у Житомирі немає — місцеві жителі. Є облаштовані укриття – в Житомирі працюють 36 дитсадків, ще вісім готуються до відкриття. В новому навчальному році працюватимуть усі 33 школи Житомира, лише будуть різні форми навчання. Розпочали ремонт укриття – у Житомирі готують приміщення для навчання учнів молодших класів ліцею №25. Лише в одній школі Брусилівської громади на Житомирщині не мають можливості зробити укриття.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело