В одному із сіл на Полтавщині дев’ятнадцятеро волонтерок готують для військових та фарбують тканини. Роблять це від початку повномасштабної війни, розповіла Суспільному одна із них Інна Пащенко. За її словами, передають продукти на передову через волонтерів, а тканину фарбують для плетіння маскувальних сіток.

Із яблук, які нарізає Анастасія Верченко, приготують начинку для пиріжків, які передадуть військовим.

"Зараз ми нарізаємо яблука, будемо робити пиріжки для наших хлопців з яблуками та грушами. Дуже подобається допомагати людям, щоб швидше дійти до перемоги. Допомогти їм, щоб вони були здорові і перемоги хочеться", - каже волонтерка Анастасія Верченко.

«З душею робимо»: на Полтавщині волонтерки фарбують тканину та печуть пироги для військових

Готують для воїнів 19 волонтерок – це місцеві жительки та переселенки. Продукти – із власного городу, а ще приносять люди.

"Коли є в мене вільний час, то ми тут з дівчатами збираємося та вирішуємо, що саме смачненьке та свіженьке ми можемо зробити, щоб наші хлопці почувалися, як вдома", - говорить волонтерка Юлія Друзенко.

"Зараз ми робимо пиріжки. Я трішки не таку форму зробила. З яблуками. Дуже смачні. У нас є дегустатор – це Інни син. Він завжди нам говорить: «Во, гарний». Тоді ми 100 відсотків знаємо, що хлопцям сподобаються наші смаколики", - каже волонтерка Анжеліка Макоґонова.

Займатися приготуванням їжі для військових вирішили після того, як створили спільноту у соціальній мережі. Збираються вдома в Інни Пащенко.

"З перших днів війни думали, чим допомагати. Годували хлопців тих, що на блокпості. Це була зима, варили їм чаї, гарячі страви, випічки. Так потихеньку вийшли на те, що треба відправляти хлопцям на фронт, а далі і в шпиталі", - розповідає волонтерка Інна Пащенко.

Також військовим консервують овочі та фрукти.

"Пляшка – це найзручніше, бо це не банка, вона не розіб’ється. Контейнери нам потрібні для інших цілей. Закриваємо огірочки. Намиваю огірки, хрін, часник. Далі сіль. Водички холодної залили. Це швидко, і завтра хлопці вже будуть куштувати наші смачні огірочки", - каже волонтерка Наталія Верченко.

А на плиті у столітровій діжці фарбують тканину, яку використовують для плетіння маскувальних сіток.

"Підігріваємо воду, щоб була 70 градусів, і тоді вже можна додавати фарбу. Влітку була одна зелена фарба, зараз ми понакупляли і жовтої, і чорної, і темний хакі, «цегла». Вже такі будуть жовтіші кольори, тому що вже йде осінь", - розповідає волонтерка Інна Пащенко.

Наразі волонтерам потрібні продукти для приготування та тканина, яку можна пофарбувати. Допомагати військовим планують до перемоги.

Джерело