Перших 40 наборів для будівництва 17 серпня отримали жителі мікрорайону Бобровиця у Чернігові. Їх власникам пошкодженого внаслідок російської агресії житла надає Норвезька рада з питань біженців або ж скорочено NRC. Набори призначені для того, аби швидко залатати дах і не допустити подальшого руйнування будівель. Наступним етапом роботи ради у Чернігові стане відновлення приватних будинків, які потребують легкого та середнього ремонту.

В аварійний будівельний набір входять: дошки, брезент, плівка, монтажна піна та цвяхи.

"Emergency construction kit призначений не для того, щоб відремонтувати житло, а щоб врятувати житло від опадів", – розповів координатор напрямку з відновлення житла Норвезької ради з питань біженців Ігор Каменський.

40 аварійних будівельних наборів: жителі Бобровиці отримали допомогу від норвежців

Норвезька рада з питань біженців – міжнародна організація, яка працює в Україні з 2015 року та опікується відновленням зруйнованих приватних будинків. До повномасштабного вторгнення Росії в Україну вони працювали на Сході. Зокрема, відбудовували Попасну.

"Протягом року практично на 80% населений пункт був повністю відновлений. Враховуючи, що інші населені пункти на Сході, які не користувалися подібними програмами, почали відновлення часткове через 5 років", – повідомила керівниця ГО "Ліга ділових та професійних жінок України" Юлія Заїка.

Любов та Микола – жителі зруйнованого будинку на Бобровиці. Прожили в ньому 45 років. Після ураження російською ракетою від нього залишилось згарище та кілька стін. За день до влучання вони пішли ховатись до підвалу сусідньої двоповерхівки. Це врятувало їм життя.

"Погріб залишився і печі половина у літній кухні. То може б трохи стіни підняти та накрити. То оцей матеріал для накриття і потрібен був би", – сказала жінка.

Аварійні будівельні набори у Чернігові та області отримають 500 домогосподарств. Інформацію про пошкоджені будинки збирали координатори "Ліги ділових та професійних жінок України", організація – партнер Норвезької ради у Чернігові. Тетяна та Ніна жительки Бобровиці, стали координаторами, коли самі шукали допомоги.

"Ми збирали списки, інформацію, хто проживає, скільки прописаних, телефони, адреси. Потім надавали представнику норвезького фонду, і вони вже нам надали допомогу, відповідно до цих списків", – розповіла координаторка Тетяна.

Після цього інформація потрапляє до спеціальної бази даних ООН "Кобо". Її алгоритм обирає тих, хто отримає допомогу, за кількома критеріями.

За словами Юлії Заїки, там є система балів, яка визначає пріоритетність, хто може отримати цю допомогу.

"Одна частина пріоритетів – технічна – це стан самого домогосподарства і руйнації, які є. Інша – це критерії мешканців домогосподарств: стан здоров’я, кількість дітей".

Представника Норвезької ради Ігор Каменський повідомив, що будівельні набори – це перший етап програми відновлення. У вересні організація почне ремонт тисячі будинків, які потребують заміни вікон та дверей, покрівлі, а також часткової кладки стін.

Детальніше — у сюжеті:

Читайте також:

Зруйнований дах, грибок та пліснява на стелі: коли відремонтують будинок на Ремісничій у Чернігові

Джерело