До Лубен на Полтавщині перемістили підприємство "Харківпродмаш", яке виготовляє обладнання сільськогосподарського призначення. Про це Суспільному розповів директор установи Олександр Мащенко. За його словами, ще до повномаштабної війни на Полтавщині працювала частина потужностей підприємства. Та через повномасштабну війну його майже повністю перевезли із Харкова.

Василь Медведєв з Харкова виготовляє деталь за допомогою верстата. Чоловік працює на підприємстві "Харківпродмаш", яке створює обладнання сільськогосподарського призначення. Нині його потужності розташовані у Лубнах на Полтавщині.

"У Харкові я працював на цьому ж підприємстві, на тій же посаді. Я вже виїхав, і потім – ми в Полтаві були – у Полтаві я вже зв’язався зі своїми робітниками. Сказали, що запустили тут виробництво. Я вже потім подзвонив нашому директору, спитав, чи візьме він мене. Він сказав, що візьме, приїзди. Я приїхав, працюю", – говорить оператор верстату підприємства "Харківпродмаш" Василь Медведєв.

У місто на Полтавщину перемістили підприємство

Частина потужностей підприємства у Лубнах працювала до початку повномасштабної війни. А після 24 лютого із Харкова перевезли майже усе обладнання, говорить директор.

"Перевели частину співробітників, вивезли і вивозимо частину обладнання. Фактично, тут все обладнання. Займаємось його встановленням. На підприємстві були обстріли, відсутні вікна. У Харкові ми все "заморозили". У Харкові на даний момент працює три людини – обслуговують будівлю, займаються демонтажем", – каже директор підприємства Олександр Мащенко.

Нині на підприємстві працює 80 людей, із них – 11 внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, Олександр Алексєюк із Сєвєродонецька Луганської області.

"Поки була можливість, були там (у Сєвєродонецьку – ред.). А потім діватися було нікуди і ми виїхали. Виїхали в Полтаву. Там побули чотири дні. Потім по Інтернету знайшли квартиру, переїхали сюди. Стали на облік. Помітив оголошення і мені зателефонували, і запросили працювати", – розповідає майстер інструментальної ділянки підприємства "Харківпродмаш" Олександр Алексєюк.

За словами Олександра Мащенка, до війни у Лубнах на ділянці, де розташовувалися потужності, були вільні площі. Нині ж територію планують розширювати.

Джерело