До суду поступила кримінальна справа щодо обвинуваченого, який умисно використовував завідомо підроблений документ.
 
Про це повідомив Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області, передає “Галицький кореспондент“.
 
Згідно матеріалів справи, чоловік після отримання підробленого посвідчення водія з 2005 до 2022 усвідомлюючи, що він порушує вимоги Постанови Кабінету Міністрів України №340 від 08.05.1993 «Про затвердження положення про порядок видачі посвідчення водія та допуску до керування транспортними засобами», умисно використовував завідомо підроблений документ – посвідчення водія категорії «А,В,С», виданого на своє ім’я у власних потребах, для керування автотранспортним засобом скутер (мопед).
 
У липні 2022 обвинувачений рухаючись скутером в м. Калуші, за порушення правил дорожнього руху ПДР України, був зупинений працівниками поліції.
 
При перевірці документів поліцейські виявили посвідчення водія, яке містило ознаки підробки та згідно бази даних «Єдиного державного реєстру МВС України у територіальних сервісних центрах» посвідчення водія чоловік не отримував, навчання в автошколі не проходив, а посвідчення водія категорії «А,В,С» не видавалось.
 
Згідно висновку експерта, надане на дослідження посвідчення водія за способами нанесення зображень та елементами захисту не відповідає посвідченням водія, які знаходяться в офіційному обігу.
 
У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю. У вчиненому розкаявся та просив його суворо не карати.
 
На підставі зібраних доказів, суд прийшов до висновку, що дії обвинуваченого слід кваліфікувати за ст.358 ч. 4 КК України, так як він умисно використовував завідомо підроблений документ.
 
Як наслідок призначив тому покарання у виді штрафу у розмірі 850, 00 грн. Підроблене посвідчення водія, суд постановив після вступу вироку в законну силу знищити.
В автошколі навчання не проходив: у Калуші чоловік використовував підроблені документи 17 років
В автошколі навчання не проходив: у Калуші чоловік використовував підроблені документи 17 років

Джерело