У гімназії №1 та НВО №5 продовжує жити 120 внутрішньо переміщених осіб. У цих навчальних закладах вони мешкають понад чотири місяці. Втім, до початку навчального року вони мають звідти виїхати, адже школи треба готувати до навчального року.

Про це Суспільному розповів заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак.

За словами Кривака, з початком повномасштабної війни Хмельницький прийняв близько 35 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Тих, хто потребував житла, додає чиновник, розселяли по комунальних закладах, в тому числі й навчальних.

З двох шкіл Хмельницького виселяють переселенців.Чи є куди?

"За цей час благодійні фонди допомогли облаштувати зручні для проживання умови: надали пральні машинки, душові кабінки та організували триразове харчування. То ж переселенці побоюються, що їх виселять в гірші умови, які вони мають зараз, тому й не погоджуються на альтернативні пропозиції. Однак, у селах області є навчальні заклади інтернатного типу, де умови не гірші за ті, що в міських школах. І там внутрішньо переміщені особи матимуть змогу жити триваліший час. Крім того, все, що надали благодійники – це не власність шкіл, то ж вони можуть все перенести до інших закладів", - каже Михайло Кривак.

Наразі школи міста потребують косметичного ремонту, каже Михайло Кривак.

"Сила до переселенців застосовуватися не буде, однак зустрічі щодо роз’яснення ситуації проводитимуться й надалі", - каже заступник Хмельницького міського голови.

Читайте також Хмельницькі виші розпочинають навчання. Вчитимуться за змішаною формою 63% батьків обирають дистанційку. Як навчатимуть школярі Хмельниччини Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Джерело