16 серпня на сторінці Посольства України у Йорданії у Facebook повідомили, що біля колишнього приміщення Посольства в Аммані скоєно акт вандалізму – на меморіальній дошці розбили скло на портреті Тараса Шевченка.

"Особливого значення постать Тараса Шевченка набуває у період національної війни, яку Україна веде проти російської агресії. Вандалізм та пошкодження меморіальної дошки Тараса Шевченка має ознаки насильства на етнічно-національному підгрунті та може бути частиною більш масштабної загрози для українців та їх безпеки з боку радикально налаштованих представників російських та проросійських груп", – зазначили представники посольства у зверненні до Міністерства закордонних справ Йорданії.

Також у Посольстві закликали МЗС разом з відповідальними органами "провести невідкладне розслідування інциденту та приділити цьому питанню пріоритетну увагу для уникнення його повторення та притягнення до відповідальності всіх причетних".

У Йорданії понівечили вуличний портрет Шевченка

"На сьогодні, окрім зʼясування всіх обставин інциденту та виявлення причетних, іншим першочерговим завданням є якнайшвидше відновлення пошкодженого зображення Тараса Шевченка. У зв’язку з цим Посольство разом із відповідними фахівцями проводить оцінку вартості відновлювальних робіт та їх обсяг", – додали в організації.

Більше про письменників і книжки в Україні "Пам’ятаючи своє невеселе дитинство, я намагався писати якомога веселіше". Історія Всеволода Нестайка "Будь-які згадки про російську літературу можуть стати новим приводом до поглиблення травми" ― Тетяна Стус Культурний фронт. Війна очима наших письменників за кордоном Остап Сливинський: "У нас є все, щоб бути однією з найцікавіших культур у світі" Макс Кідрук: "Складно наважитись на випуск нової книги, коли в країні гинуть люди"

Читайте нас у Facebook або Telegram

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Джерело