Естонія зазнала наймасштабніших кібератак з 2007 року після демонтажу радянського пам'ятника в Нарві та інших радянських символів.

Про це заявив заступник віцеканцлера з цифрового розвитку Міністерства економіки та комунікацій Луука Крістян Ільвес.

"Спроби DDoS-атак були спрямовані як на державні установи, так і приватний сектор. За деякими короткими та незначними винятками вебсайти залишалися повністю доступними протягом дня. Напад залишився практично непоміченим в Естонії", — написав Ільвес на своїй сторінці у Facebook.

Естонія зазнала найбільших кібератак з 2007 року: у чому причина

У квітні та травні 2007 року Естонія зазнала найбільшої кібератаки, організованої іноземною державою у світовій кіберісторії того часу. Внаслідок організованої тоді Росією атаки постраждали сайти держави, банків, преси та політичних партій.

Що сталося

На початку серпня естонський уряд вирішив прибрати з вулиць країни усі радянські памʼятники.

"Головне вирішили — радянські пам'ятники потрібно прибрати з публічного простору, і ми зробимо це якнайшвидше. Конкретний час та порядок залежать від готовності та логістичного плану місцевих органів влади", — сказала естонська прем’єр-міністерка Кая Каллас.

Усього в країні є від 200 до 400 таких пам'ятників. Каллас зазначила, що всі, хто має такі пам'ятники на приватній території, можуть самі їх перемістити. Точного графіка перенесення поки не визначено.

Читайте також

Війна, російська пропаганда, дерусифікація — інтерв’ю з істориком Владленом Мараєвим

Джерело