Мода чи шкода. Серед української малечі набирає популярності іграшка Хагі Вагі. Діти обожнюють її за яскравість, а от батьки, навпаки – занепокоєні агресивністю ляльки. Чи дійсно вона може нести загрозу дитячій психіці?

Надія Когутяк психолог із двадцятирічним стажем. Каже – занепокоєння батьків недаремні. Адже, і зовнішній вигляд ляльки, і гра, з якої вона пішла, здебільшого можуть нести агресивний характер, пишуть Версії з посиланням на Канал 402.

«Ці зуби можуть свідчити про агресивність самої іграшки. Та сказати однозначно, які емоції дана іграшка несе для дитини – однозначно сказати не можна. Чи вона побачить дуже усміхнену іграшку, яка привітна і її хочеться пообіймати, чи це буде агресивний персонаж і, зважаючи на те, звідки він пішов, яка його історія походження – то звичайно ми можемо розуміти, що цей хорор може перенестися в свідомість дитини», – розповідає Надія Когутяг, директорка Центру когнітивної психології та психотерапії.

Монстр Хагі Вагі – новий тренд серед іграшок. Чи варто непокоїтися за психіку дитини – відповідає франківський психолог (відео)

Надія часто спілкується з дітьми. Каже, більшість з них хочуть таку іграшку саме через її популярність. А деякі, граючись із нею, навіть боряться із власними страхами через війну. Аби розпізнати перші дзвіночки – експертка радить батькам уважно стежити за поведінкою дитини. А також запитувати, чому дитина хоче саме таку іграшку. Негатив може проявлятися через порушення сну, тривожність та плаксивість. При таких симптомах варто звернутися до спеціаліста.

Джерело