Про це він розповів на своєму каналі.

«Переселення біженців та переселенців в Україні має кілька фаз. Перше – це саме місто, звідки людей треба перевозити. Тобто до цього мають зібрати транспорт, необхідну кількість лікарів, швидкої допомоги, бо серед тих, хто залишився в тій самій прифронтовій зоні, дуже багато людей, які потребують супроводу. Тобто, перший етап – це організаційний етап на місцях», - повідомив експерт із ЖКГ.

Наступний етап, як зазначив Олег Попенко, - це сам процес перевезення, тобто людей треба посадити, наприклад, у поїзд та направити до точки прибуття. Наступний етап – це прийом біженців, і цей етап не менш важливий, ніж попередні, оскільки тут теж потрібні швидкі, лікарі, можливість розселення, реєстрація тощо. І весь цей комплекс, як повідомив експерт, має бути профінансований.

Олег Попенко повідомив, чому при переселенні людей із зони бойових дій виникли проблеми

«На жодному з цих етапів, у тому числі й на фінансуванні, нічого не працює. При чому не працює не лише на рівні місцевої влади, а й немає контакту між місцевою владою та державою, немає достатнього фінансування. Людина приїжджає до умовного Львова, Луцька, Тернополя, Кременчука, Дніпра, йому потрібні гроші, найчастіше люди їдуть без речей. Ну, нехай, речі він може у волонтерів, у волонтерському центрі у місті взяти. Але також людей треба десь утримувати, їх треба десь поселяти. А поселяти ніде», - зазначив Олег Попенко.

Джерело