Мурал із захисницею Здолбунова з'явився біля місцевого краєзнавчого музею. Це жінка у військовій формі з паростком у руках на тлі стиглого колосся і знакових для міста будівель. Вона береже життя і охороняє Здолбунів, пояснила Суспільному авторка стінопису Софія Корнійчук. Свій задум художниця втілила разом з колективом Здолбунівського краєзнавчого музею.

Жінка у військовому строї, зображена на муралі, не має реального прообразу, зазначила Софія Корнійчук.

Художниця створила узагальнений образ, який підказала уява.

Береже життя і Здолбунів: у місті на Рівненщині з'явився мурал із жінкою-захисницею

"Це берегиня, мати, земля, такий архетип давній. Але жінка на малюнку сучасна. Вона не боїться, вона не є слабка, готова на все і ладна пожертвувати собою, щоб захистити рослинку, яку тримає в руках. Ця маленька рослинка символізує життя. З неї проростає пшениця, а з пшениці на задньому плані проростає місто. Тобто, де є життя — там народжується хліб, з'являється і розвивається місто, — розповіла Софія Корнійчук.

Будівлі на малюнку — реальні. За їхніми обрисами можна впізнати Здолбунів, зауважив в.о. директора місцевого краєзнавчого музею Олександр Чижевський.

"Це знакові для Здолбунова будівлі: будинок культури цементників, цементний завод, костел і музей. Для муралу спеціально підготували стіну біля музею. Спочатку оббили її, потім покрили цементним розчином, трохи штукатурили, щоб створити ефект обдертості. І вийшло доволі концептуально. Софія зробила класно і знакові будівлі Здолбунова, і пшеницю, яка символізує життя і його продовження, і те, що ми будемо тут жити і розвиватися. Робота ще не завершена, лишилося декілька штрихів", — сказав він.

Зі слів Олександра Чижевського, це третя робота Софії Корнійчук у співпраці зі Здолбунівський краєзнавчим музеєм.

"Після 24 лютого ми взяли місяць на адаптацію в цих умовах і почали з показу в музеї патріотичних фільмів і старої української класики. На один з переглядів прийшла Софія і сказала, що хоче волонтерити. Спочатку домалювала і розмалювала піч. На ній козак-херувим, якого почав малювати ще Олег Тищенко. Потім вона розписала музейну залу історії Здолбунова. А потім з'явилася ідея вийти за рамки музею і зробити мурал із захисницею Здолбунова", — зазначив Олександр Чижевський.

Ескіз для стінопису Софія Корнійчук розробила ще у квітні. Але стати до роботи після підготовчих робіт змогла в серпні.

"Треба було стіну підготувати, потім відкладали ці роботи і займалися іншим, було, що й погода не дозволяла. Загалом, малювала десь два тижні, з перервами, то вдень, то ввечері. Зараз малюнок закінчений, але зверху ще маю нанести логотип музею і мій підпис знизу", — пояснила Софія Корнійчук.

Допрацювати зазначені елементи Софія планує за кілька днів. Після цього відбудеться презентація муралу.

Читайте також Сто років історії у малюнках і експонатах: у музеї на Рівненщині облаштовують залу становлення міста Відбудова України: студент із Рівненщини став кращим у конкурсі есе Рідні вагітної медикині із Рівненщини закликають звільнити її з полону РФ "Ми нагодуємо чиїхось чоловіків, хтось — наших": волонтерки на Рівненщині готують смаколики військовим

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

Джерело