Попри інфляційні прогнози та повернення акцизного збору на паливо, українцям пояснили, чому на АЗС цінники не будуть рости 

Повернення акцизу на паливо: посадовці пояснили, як це вплине на цінники  АЗС

Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки України.

Повернення акцизу на паливо: посадовці пояснили, як це вплине на цінники  АЗС

Як раніше вже повідомлялось, в україні планують повернути акцизний збір на паливо, який був скасований на початку війни. За інформацією ЗМІ, про ціни на пальне поки мови не йшло. Тому, відповідно, з'явилась інформація про можливе подорожчання палива. В Мінекономіки роз'яснили ситуація.

Зокрема, там вважають, зо повернення такого акцизу має важливе значення у відновленні доріг. Як відомо, через воєнні дії дороги зараз у не кращому стані. А повернення акцизу дозволить пришвидшити відновлення автодоріг.

“Акциз – це головний механізм наповнення дорожнього фонду. Ворог руйнує нашу інфраструктуру – дороги, мости, які дуже потрібні для економіки. Отже, потрібне джерело для їх ремонту. І це джерело – дорожній фонд. Часткове повернення акцизу дозволить Уряду продовжити відновлення і доріг, і мостів. Ми сподіваємося, що введення акцизу негативно не відобразиться на громадянах. Люди фактично цього не повинні відчути”, – розповів Перший заступник міністра економіки Денис Кудін.

За прогнозами міністерства, ціна на паливо в Україні не буде рости через те, що вже зараз у світі спостерігається тенденція до зниження цін на нафтопродукти.

Також наш портал інформував, в Auchan пояснили, чи готуватися до дефіциту кавунів і якою буде ціна: "Це лише невелика частина потреб українців".

Джерело