Про це він розповів під час другого дня Всеукраїнського форуму лідерів громадської думки.

За словами експерта, сьогоднішня війна росії проти України є закономірною, доцільною і визначною подією нашого історичного тисячолітнього розвитку, яка обов’язково дасть поштовх для подальшого стрибка держави.

Олексій Толкачов заявив, що Україна стверджує цінність любові, а росія виходить із самоствердження

«Закономірним є те, що зараз із нами відбувається, тому що у 1169 році Київ вперше завоював і зруйнував перший «вєлікарос» князь Андрій Боголюбський. Зараз закривається цикл, путін може стати і має стати за нашою допомогою останнім великоросом», - пояснює Олексій Толкачов.

А доцільна ця війна тому, зазначає він, що у болі і потрясіннях відбуваються світоглядні зміни і народжуються нові концепти, смисли, цивілізаційні моделі. На думку футуролога, ключовою фундаментальною цінністю майбутнього буде любов.

«Я якраз бачу, що Україна стверджує цінність любові. Ми проявляємо любов у дуже багатьох речах, ми з любов’ю ставимося до наших захисників, воїнів, ми з любов’ю намагаємося евакуювати мирне населення з місць проведення бойових дій», - розповідає Олексій Толкачов.

Натомість росія, констатує експерт, виступає зовсім з інших цивілізаційних світоглядних позицій – це самоствердження, там узагалі ніколи не вміли любити людину і цінувати її життя. І сьогоднішнє зіткнення, переконаний він, стане народженням нової цивілізаційної матриці.

Джерело