Меморандум про співпрацю щодо залучення громадськості до екологічного моніторингу підписали у Запоріжжі.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного, які були на підписанні меморандуму.

Зробили це керівники міської влади, екоактивісти та розробник мережі громадського моніторингу якості повітря “ЕcoCity” Олексій Трелєвський.

У Запоріжжі міська влада та екоактивісти підписали меморандум про співпрацю

Він очолює громадську організацію "Фрі Ардуіно", яка з 2018 року реалізує проєкт "Чисте повітря для України".

"За сприяння проєкту “ЕcoCity” та чеської громадської організації “Арніка”, проєкту “Чисте повітря для України” у Запоріжжі було встановлено 40 станцій громадського моніторингу якості повітря, 16 з яких працює саме в цей момент. 10 станцій було встановлено, зокрема, за прямого фінансування громадської організації “Арніка”. Одна станція “Арніка”, яка моніторить радіаційний фон та хлор, встановлена в цьому місяці”, — каже Олексій Терлєвський.

Ці станції відстежують якість повітря у режимі 24/7, результати публікують на сайті громадського моніторингу.

“Були громадські слухання по моніторингу, 26 квітня 2019 року і ми там розібрали про те, що коли хто міряє і що міряє. Потім був мітинг “Маю право дихати”, на якому ми збирали підписи з виконання ст. 11. Це підписання дасть можливість і громадській організації, і іншим організаціям, які тут в Запоріжжі є, співпрацювати в тому, щоб розвивати цей моніторинг, і уже в Кременчуці підписали, у Вінниці підписали. І те, що в Запоріжжі підписали, це дуже добре”, — Тетяна Ярмохіна, екоактивістка.

Читайте також: У Запоріжжі перевіряють підприємства — ймовірні джерела смороду в місті

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

Джерело