На тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей сьогодні, 23 вересня рф починає проводити псевдореферендуми, які триватимуть до 27 вересня. Жителям Луганської області заборонили залишати місця проживання. Про це у Telegram повідомив голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай.

На окупованих територіях почались псевдореферендуми: мешканцям заборонили виїжджати з міст


За його словами, ще минулого тижня глава “ЛНР” заявив, що “республіка” не готова до неволевиявлення через безпекову ситуацію. Пізніше, коли кількість точкових вогневих уражень зросла і наблизився харківський фронт, бідні кремлівські режисери вирішили спробувати зробити постановку.

“Заборонено виїжджати з міст, якщо працюєш – змусять працювати, сидиш вдома – приїдуть військові: на Луганщині окупанти намагаються збільшити явку виборців під час неволевиявлення”, – зазначив Гайдай.

Росіяни підготували для зйомок пропагандистськими ЗМІ сюжети про “активну участь місцевих жителів у голосуванні”. Зокрема, у Біловодську на одному з підприємств начальник оголосив усім працівникам явку обов’язкову. Тих, хто не брав участь у голосуванні, автоматично звільняють з роботи, а списки тих, хто не з’явився, передадуть до керівництва “ЛНР”.

Джерело