Кореспонденти Суспільного побували у Малині та поспілкувалися з Іриною Юрченко – мамою звільненого з російського полону захисника "Азовсталі" Дмитра "Ореста" Козацького. Ірина розповіла про першу розмову з сином і про те, як дізналася, що Дмитра звільнили і він уже в Україні.

Ірина каже, що зовсім не очікувала почути сина, коли підняла слухавку, відповідаючи на дзвінок із незнайомого номера.

"Пізній вечір. І тут дзвінок. Я навіть не пам’ятаю котра була година, пам'ятаю лишень, що було пізно. Піднімаю слухавку і чую, як якийсь чоловічий голос мені каже: "Доброго вечора, я знаю, що у вас скоро день народження". Я кажу: так, а з ким я розмовляю? І тут я розумію, що це Діма, це мій син... Я цього не очікувала, кажу: "Діма! Діма, синку, де ти?" А він мені у відповідь: "Я в Україні", – розповідає Ірина.

Мама звільненого з російського полону азовця Дмитра

Це була перша розмова Ірини із сином, який упродовж кількох місяців перебував у російському полоні.

Про те, що син вже в Україні, Ірина дізналася на роботі в поїзді.

"Він мені каже: "Я довго говорити не можу, наберу тебе, як буде зв'язок. Я тебе наберу". Я була така щаслива... Я йому кажу: я тебе люблю і він відповідає: я теж. Я тебе люблю". Потім я розплакалася, побігла до колег і кажу: "Мого сина звільнили", – говорить Ірина.

На зустріч із сином вона поїхала із сестрою Дмитра Дашею. Дмитро прийшов з двома букетами квітів.

"Ми приїхали. Нам дали дозвіл зустрітися, обійнятися, постояти, помовчати, поплакати. Так. Він схуднув вдвічі. Ці плечі, ці ручечки... Він як побачив мене і сестричку... І як завжди прийшов із квітами. Я просто була у такому захваті: Діма не змінився, Діма залишився Дімою. Я розумію, в яких умовах вони були. Я розумію, як це було психологічно важко і фізично тяжко. Їх зараз забирають на реабілітацію на лікування і ми будемо чекати, коли нам дозволять знову побачитися з ними", – розповіла мама Дмитра.

Розширене інтерв'ю з мамою Дмитра Козацького дивіться та читайте незабаром у матеріалах кореспондентів Суспільного.

Що відомо Україна повернула з російського полону 215 українських військових, зокрема, захисників Азовсталі, серед яких і Дмитро "Орест" Козацький. 23 вересня Дмитро зробив перший після повернення з полону пост в Instagram. Перед виходом із "Азовсталі" Дмитро Козацький виклав фото із циклу про життя захисників "Азовсталі" і дозволив поширювати їх, доки він перебуватиме у полоні. Матір бійця "Азову" Дмитра Козацького з Житомирщини: чекаю на перемогу і визволення сина. "Азовсталь. Світло переможе" – у Житомирі презентували фотовиставку азовця з Малина Дмитра "Ореста" Козацького. Фото полоненого азовця Дмитра Козацького з Житомирщини здобули переможні місця на фотовиставці у Парижі. Командир "Азову" Денис Прокопенко увечері 16 травня записав нове звернення. Він повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали. Поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну. Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей. Українській владі вдалось верифікувати 33 тисячі людей, яких російські окупанти примусово вивезли з Маріуполя на окуповану територію Донеччини або у РФ. Мер Маріуполя Бойченко повідомив, що інфраструктура міста внаслідок боїв пошкоджена на 90%.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Джерело