У Дніпрі десятки переселенців з Маріуполя вийшли на акцію проти референдуму, який Росія організувала на окупованій території. Люди зібралися біля центру “ЯМаріуполь” у Дніпрі. Більшість з них — жителі нині окупованого міста. Зазначають: Маріуполь був, є і буде українським.

До акції доєдналися не тільки маріупольці. Олена Ткачук - з Лисичанська, що на Луганщині. Розповідає: на акцію прийшла, аби підтримати мешканців Маріуполя та висловити свою думку щодо референдумів.

"Маріуполь, Лисичанськ та всі інші окуповані міста - це Україна. Ми чекаємо на перемогу, на деокупацію і ми мріємо, коли поїдемо додому і будемо будувати українські міста", - сказала вона.

У Дніпрі переселенці вийшли на акцію протесту проти фіктивних референдумів РФ на окупованих територіях

Депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін зазначає: від початку повномасштабної війни з міста виїхало близько 300 тисяч жителів. Ще, за підрахунками маріупольської міської ради, 80 тисяч — вбиті російською армією. В окупації лишаються близько 100 тисяч людей.

"Ми сьогодні зібралися у різних містах України для того, щоб висловити: нас більшість, ми виїхали й ми категорично проти тої окупації, яку влаштувала Російська Федерація в Маріуполі", — сказав він.

Фейковий референдум розпочався на тимчасово окупованих територіях України 23 вересня. За його результатами, окупаційна "влада" має намір приєднати території Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей до Росії. Референдум триватиме до 27 вересня.

Авторка — Катерина Нічик

Читайте також

"Це не по-людськи і незаконно": маріупольці у Черкасах мітингували проти "референдуму"

"Ні приєднанню до РФ": вінничани влаштували акцію проти "референдумів" на окупованих територіях України

За фактом проведення псевдореферендуму на Херсонщині відкриті кримінальні провадження — Офіс Генпрокурора

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Джерело